Connect with us

Espor

VALORANT oyuncusu Toronto, Twitch Bit olayı hakkında konuştu

Mini’nin ardından Twitch Bit olayları hakkında benzer bir açıklamayı Toronto da yaptı.

VALORANT oyuncusu Toronto, Twitch Bit olayı hakkında konuştu

Geçtiğimiz günlerde VALORANT oyuncusu Mini’nin Twitch Bit olayları hakkında bir açıklama yayınlamasının ardından benzer bir açıklamayı başka bir VALORANT oyuncusu Toronto, 16 Şubat Çarşamba gününün akşam saatlerinde Twitter ve TwitLonger üzerinden yaptı.

TwitLonger üzerinden paylaştığı açıklamaya uzun zamandır açıklama yapmadığı ve sessizliği için özür dileyerek başlayan oyuncu, “Durumu anlamaya ve adalet yoluyla çözmeye çalışıyordum ama sanırım artık açıklama yapmanın zamanı geldi. Her geçen gün iddialara ne doğru ne yanlış bakmadan bir şeyler ekleniyor ve her geçen gün bana daha da fazla zarar vermeye devam ediyor.” dedi.

Oxygen Esports’tan ayrılmasının Twitch Bit olayı ile alakasının olmadığını ve bu ayrılık kararının uzun bir süre önce karşılıklı olarak alındığını belirten Toronto, iddiaların ilk çıktığı günden beri kulüp sahipleri, menajerler, oyuncular, avukatlar, herkesle fikir alışverişi yaptığını, olayı anlamaya ve en düzgün şekilde açıklama yapmaya çabaladığını söylerken, şöyle devam etti:

“Hukuki olarak durumu sürekli araştırıp üstüne gittim çünkü sessiz bir şekilde çözülmesini beklemek bana her geçen gün yarardan fazla zarar getiriyor. Gereken her yere başımdan geçenleri ve bildiklerimi bütün ayrıntılarıyla anlatıp elimden gelen yardımı yapmaya çalıştım ve umarım bunu başarabilmişimdir. Hakkımda şu an bulunan herhangi bir soruşturma, gizli soruşturma veya açılan herhangi bir davanın olup olmadığını öğrenmek için Cumhuriyet Başsavcılığına dilekçe ile avukatımla beraber başvurduk ve elimden gelen bütün belgeleri topladım. Hakkımda hiçbir dava-dosya bulunmuyor ama altta belirttiğim gibi konunun peşini bırakmadım elimden gelen her şeyi yapmaya devam edeceğim.”

Toronto: “Bu açıklamayı yapıp köşeye çekildiğimi düşünmeyin”

Oyuncu açıklamasının devamında bekleme süreci ve NOM Esports ile son turnuvada yer almasının sebebi hakkında “Olaylar çözülene kadar beklememe ve NOM Esports’la son turnuvada yer almamın sebebi daha 20 yaşında bunca başarıya uzanmışken son turnuvadaki gibi kötü bir sonla bitirmek istemedim çünkü günde 20 saatten fazla okulumdan ailemden sosyal yaşantımdan fedakarlık verdiğim bu “Espor” alanında her şeyin çok başında olduğumu düşünüyorum hala çok hırslıyım ve tek istediğim şey baştan beri tırnaklarımla kazıdığım bu kariyerde hedeflerime ulaşabilmek.” şeklinde konuştu.

Toronto TwitLonger üzerinden yayınladığı açıklamasını “Bu açıklamayı yapıp köşeye çekildiğimi düşünmeyin tamamen her şey açığa kavuşana elime bunla alakalı bütün belgeler vs geçene dek peşinden koşmaya devam edeceğim.” sözleri ile sonlandırdı.

Oyuncu ayrıca açıklamasında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan alınan bir belgeye ve UYAP sorgulama ekranı görüntülerine de yer verdi.


İlginizi Çekebilir:

Mini: “Artık açıklama yapmanın vakti geldi”

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor