Connect with us

Apex Legends

Apex Legends geliştiricileri, ekonomik sisteme yönelik eleştirilere yanıt verdi!

Geliştiriciler, oyunun para kazanma sistemine yönelik eleştirilere yanıt verdi!

Apex Legends, EA’nın devasa bir oyuncu tabanına sahip olduğu ücretsiz battle royale (hayatta kalma) oyunudur. Oyun ücretsiz olduğu için oyun yapımcıları mikro dönüşümler yoluyla gelir elde ediyor.

Apex Legends’ta mikro dönüşüm, oyunculara en sevdikleri efsaneler veya silahlar için kozmetik satın almaları için verilen bir seçenektir. Ancak Apex Legends topluluğu, EA’yı para kazanma yapısı nedeniyle eleştiriyor ve Respawn Entertainment geliştiricileri bu durum için oyuncu topluluğuna yanıt vermek zorunda kaldı. Apex Legends, çıkış yaptığından beri bu yana uzun bir yol kat etti ve ilgi çekici bir topluluğa sahip büyük bir oyuncu tabanına sahip.

Reddit gibi forumlarda tartışmalara katılanlar için Ryan Rigney, oyunda ortaya çıkan sorunlar hakkında hayranlar ve oyuncularla etkileşime girdiği bilinmekte. Ryan Rigney, oyuncularla etkileşime giriyor, oyunda ortaya çıkan çeşitli problemler ve oyunun para kazanma sistemi hakkında yorumda bulunmayı oldukça seviyor. Birçok oyuncu EA’nın sadece daha fazla para kazanmaya çalıştığını belirten demeçler verdi.

Rigney oyunun para kazanma sistemi hakkında şu yorumda bulundu;

Farklı türlerin farklı beklentileri olduğunu ve her oyunda para kazanma ekiplerinin işi sağlıklı bir kâr haline getirmek ile harcama yapmayanlar veya düşük harcama yapanlar için öğeleri ulaşılmaz hale getirmemek arasında bir denge kurmaya çalıştığını söyleyeceğim.”

Bu cevap oyuncuların duymayı beklediği cevap olmasa da Apex Legends, oyuncuların para harcayarak veya oyunu onları elde edecek kadar uzun süre oynayarak yüksek nadirlikteki öğeler elde etmelerini sağlamak için tasarlanmıştır.

Ryan Rigney, oyun hakkında ki tüm kararları verecek durumda gözükmese de, topluluğu ve oyuncu tabanını döngüde tutmak için kesinlikle çaba sarf ediyor gibi görünüyor.


İlginizi Çekebilir:

CS:GO 15 Ekim 2021 güncellemesi detayları

Her oyun tarzına ilgisi olan, manga ve anime tutkunu. İletişim: uraheramo@outlook.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Apex Legends