Connect with us

Espor

ARAM değişiklikleri ile en çok güçlenen 5 şampiyon

Aram bu hafta yenilendi ve bazı şampiyonlar bunun etkilerini hissetti.

ARAM

ARAM bu haftanın başlarında bir dizi değişiklik aldı ve modun uzun süredir devam eden haritası Howling Abyss, 2013’te kullanıma sunulduğundan bu yana ilk büyük değişiklikleri aldı. Tarihi harita birkaç yeni özellik kazandı, haritanın ortasında fazladan bir çalının büyümesi ve başlangıçta geçen sezon öncesi Sihirdar Vadisi’ne getirilen Hexgates’in eklenmesi dahil.

Ek olarak, Sonsuz Uçurum’daki dış kuleler artık yıkıldığında devrilecek ve oyunun geri kalanında arkalarında yarım koridor boyunca enkaz bırakacak. Bu değişiklikler, Howling Abyss’in oyuncuların alışık olabileceğinden çok daha farklı bir savaş alanı oluşturmasına neden oluyor.

Tahmin edilebileceği gibi, bu hafta başlarında ARAM’a gelen değişiklikler dolaylı olarak Lig kadrosundaki düzinelerce şampiyonu değiştirdi. İster ARAM oyunlarınızda bu değişiklikleri zaten görmüş olun , ister haritada yeni bir gizli silah bulmak istiyor olun, harita değişiklikleri sayesinde en büyük dolaylı güçlendirmeleri alan şampiyonlardan bazılarını burada bulabilirsiniz.

Ivern

Ivern’in Brushmaker’ı (W), saklanacak çok az yerin olduğu bir harita olan Howling Abyss’te her zaman değerli olmuştur. Haritanın ortasına fazladan bir çalı eklenmesi, Ivern’e daha da kalın saklanma noktaları oluşturma şansı verirken, Brushmaker’ın haritanın yeni eklenen yıkılmış kuleleriyle birleşimi, geri çekilen ekipler için neredeyse geçilmez bir savunma hattı oluşturabilir.

Maokai

Maokai, ARAM değişiklikleri sayesinde en güçlü yeteneklerinden ikisi olan Fidan Fırlatma (E) ve Doğanın Kavrayışı (R) için güçlendirmeler aldı. Artık fazladan bir çalı, Maokai’ye daha küçük ağaçlardan oluşan ordusunu kurması için daha fazla alan sağlarken, yıkılan kuleler, ultisinin kavrayıcı köklerini aşmaya çalışırken düşmanlara kaçacak çok az yer bırakacak.

Anivia

Anivia, yeni doğmuş bir ARAM tehdididir. Buz Duvarı (W), düşmüş bir kulenin yanına yerleştirildiğinde düşmanları haritanın bir tarafına tamamen kilitleyebilirken, Buzul Fırtınası (R) kalan küçük alandan gizlice geçmek isteyen herkesi tuzağa düşürecek ve yavaşça öldürecektir.

Qiyana

Qiyana, düşen kulelerin ve ek bir çalının eklenmesi sayesinde ARAM’da çok sayıda dolaylı güçlendirme aldı. Fazladan çalı, ona yeşil Terrashape (W) için başka bir hedef verirken, düşmüş kuleler Qiyana’ya turuncu yeteneği içinde ekstra arazi sağlıyor. Ek olarak, Qiyana ultisi kullanıldığında çok büyük alanlara etki edebilecek.

Zeri

Zeri, iki yeteneği olan Ultrashock Laser (W) ve Spark Surge (E) duvarlarla etkileşime girdiğinden, Howling Abyss’te her zaman zor zamanlar geçirmiştir. Yıkılan kulelerin eklenmesi, Zeri’ye Ultraşok Lazerini genişletmek için daha fazla açı sağlarken, aynı zamanda ona bir takım savaşı sırasında kayması için daha fazla duvar sağlıyor.


Xbox Game Pass üyeleri Riot oyunlarında hediye kazanıyor!

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor