Connect with us

Espor

MSI 2023 Londra’da düzenlenebilir

MSI için Londra’ya gitmeye hazır mısınız?

MSI

League of Legends’ın en büyük etkinliklerinden birinin Londra’ya gideceği duyumu geldi.

Esports News tarafından bugün yayınlanan bir habere göre, Sezon Ortası Davetiyesinin önümüzdeki yıl İngiltere’nin başkentinde düzenlenmesi planlanıyor. Rapor, kararın henüz verilmediğini ancak “birkaç güvenilir kaynak Esports News UK’ye bunun muhtemel olduğunu söyledi” diyor.

Bu gerçekleşirse, bu, MSI’ın İzlanda’nın Reykjavik kentinde düzenlenen 2021’deki etkinlğin ardından Avrupa’ya geri döneceği anlamına gelir. Bu aynı zamanda 2015 Dünya Şampiyonası çeyrek finallerinden bu yana İngiltere’deki ilk uluslararası LOL etkinliği olacak.

Raporda, “Kaynaklar bunun Wembley’de gerçekleşebileceğini öne sürüyor” diyor. 2015 Dünya Şampiyonası çeyrek finalleri de Wembley’deki SSE Arena’da yapıldı.

MSI nedir?

MSI , Dünya Şampiyonası’ndan sonra LoL ekosistemindeki en büyük ikinci uluslararası turnuvadır. Turnuvaya Spring Splits’in kazananları doğrudan turnuvaya katılır ve kazanan, 250.000 $’lık ödül havuzundan aslan payını eve götürür.

Turnuvanın sonuncusu Royal Never Give Up tarafından kazanıldı. Çinli takım, büyük finalde T1’i 3-2 mağlup etti. O yılki turnuva, Güney Kore’nin Busan kentinde gerçekleşti.

Riot Games, MSI’ın Londra’ya gideceğini henüz doğrulamadı.


The Game Awards 2022’de espor dünyasının en iyileri belli oldu

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor