Connect with us

Espor

Arena Of Valor 2022 yılı espor planlarını açıkladı

Arena Of Valor 2022 yılında espor tarafındaki ağırlığı daha da arttırıyor!

Arena Of Valor 2022 yılı espor planlarını açıkladı

Geçtiğimiz günlerde 1 milyon dolar ödül havuzuna sahip olan Arena of Valor International Championship 2021 turnuvasının finallerine şahit olduğumuz oyunun ekibi, 2022 yılına dair espor planlarını açıkladı.

Organizatör Level Infinite ve yayıncı Garena, yaptıkları açıklama ile Arena of Valor (AoV) için 2022 yılında dünya çapında geniş kapsamlı espor planları yaptıklarını duyurdu.

Yapılan açıklamalarda belirtilene göre gelecek yıldan itibaren oyunun küresel espor yapısı, amatör turnuvalardan, profesyonel rekabetin zirvesi olan AoV International Championship (AIC) ve AoV World Cup (AWC)’ye kadarki tüm katmanların yükseltilmesine odaklanacak.

Yapılan basın açıklamasında Garena Küresel Espor Müdürü Justin Lye konuyla ilgili, “Geçmiş yıllara göre hayranlarımızın güçlü desteklerinin ve oyuncularımızın büyüyen tutkularını görmek bizim en büyük kazancımız oldu. AoV için 2022 yılında rekabetin boyutunu artıracağımız için çok heyecanlıyız. Profesyonel liglere daha fazla takım davet edilecek, ayrıca seçili bölgelerde ödül havuzu da yükseltilecek. Umarız bunlar, takımların en yüksekleri hedeflemesi için onlara cesaret verici adımlar olur” şeklinde konuştu.

Ocak ayının sonunda RoV Pro League (RPL) ile başlayacak olan profesyonel ligler, Şubat ayında Arena of Glory (AOG), Garena Challenger Series (GCS) ve AoV Star League (ASL) ile devam edecek. Kazananlar AIC 2022’deki yerini alırken, profesyonel ligler Temmuz-Eylül ayları arasında ikinci sezonuna girecek ve takımlar AWC 2022’de yerini almak için savaşmaya devam edecekler.

Arena of Valor International Championship ödül havuzu ikiye katlandı

Gelecek yıl AoV International Championship, savaşlara daha çok takım ve daha fazla bölgenin katılımıyla Haziran 2022’de gerçekleştirilecek. Organizatörlerin, espor sahnesini geliştirmeye olan kararlılıklarını göstermek adına ödül havuzu da iki katına çıkarılarak 2 milyon dolara yükseltildi.

Rekabetçi takvimin sonunda Ekim ayında Arena Of Valor World Cup düzenlenecek ve 16 takım, dünyadaki tüm mobil espor turnuvaları içerisinde rekor niteliğinde olan 10 milyon dolar değerindeki ödül havuzundan pay almak için kıyasıya mücadele edecek. Unvanı kazanmak için birbirine karşı yarışan 16 takımın her biri minimum 250 bin dolar alırken, nihai kazanan takım 3 milyon 500 bin dolar kazanacak.


İlginizi Çekebilir:

PUBG Mobile Dünya Şampiyonası Batı Ligi Finalleri başlıyor!

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor