Connect with us

Espor

VALORANT Dünya Şampiyonu cNed, sorularımızı cevapladı

Dünyanın en iyilerinden olan @cNedf0r, sorularımızı yanıtladı!

VALORANT Dünya Şampiyonu cNed, sorularımızı cevapladı

2021’in Aralık ayı ile başlayan VALORANT Champions 2021 serüveni kapsamında pek çok rakibini geride bırakan ve büyük finalde Gambit Esports ile karşı karşıya gelen temsilcimiz Mehmet Yağız “cNed” İpek’in takımı Acend, 3-2’lik bir skor ile tarihin ilk VALORANT Dünya Şampiyonu unvanını kazanmıştı. Büyük galibiyetin ardından temsilcimiz sorularımızı yanıtladı.

Avrupa şampiyonu olmasının ardından dünya şampiyonu olmanın nasıl bir duygu olduğunu sorduğumuz cNed, mutlu olduğunu dile getirirken, “Umarım önümüzdeki sene de ikisini birden yapabilirim.” dedi.

Takımı Acend’in ve kendisinin VALORANT Champions 2021 performansını değerlendiren oyuncu, “Sene içerisinde bence gayet istikrarlı bir performans sergiledik. Masters 1 şampiyonluğu aldık. Masters 2’yi kaçırdık ama Masters 3 ve Champions’a katılmamız gayet istikrarlı bir sene geçirdiğimizi gösteriyor. Şampiyona içinde de başta biraz tutukluklar oldu ama güzel bir şekilde kapatmayı başardık. Bizi destekleyen herkese teşekkür ederim” sözlerini dile getirdi.

cNed: “Hedefim seneye de dünya şampiyonu olmak”

19 yaşındaki genç oyuncu kariyerindeki sıradaki hedefinin önümüzdeki yıl da dünya şampiyonu olmak ve önündeki bütün turnuvaları kazanmak olduğunu dile getirirken, gelecekte Türkiye’den çıkmış veya rüya bir takımda oynayıp oynamamak isteyip istemediğini de sorumuza da cevap verdi.

Öncelikle içine sinen takımlarda oynamayı düşündüğünü söyleyen oyuncu, oyuncuların kim olduğuna bakmadığını dile getirdi ve şöyle devam etti: “Tabi ki de oyuncuların iyi olması gerekiyor ama takım içime siniyorsa neden olmasın.

Playerbros aracılığı ile VALORANT’ta profesyonel kariyer planlayan oyunculara öneriler de veren cNed, böyle bir kariyer planlayan kişilerin sıkı çalışmalarının gerektiğini söylediği açıklamasında “Disiplinli olmaları gerekiyor. Kendilerini sürekli geliştirmeye adasınlar. Kendilerini daha esnek rollerde oynayabilen bir oyuncu yapmaya çalışsınlar ve oyunu bol bol oynasınlar. Benim onlara önerim bu.” sözlerini kullandı.

Son olarak kendisini destekleyen isimlere de teşekkür eden oyuncu şöyle konuştu: “Beni destekleyen herkese çok teşekkür ediyorum aileme, ağabeyime ve iyi günümde de kötü günümde de yanımda olan Red Bull ailesine teşekkür ederim.


İlginizi Çekebilir:

SuperMassive Blaze ekibi ile Melih “pAura” Karaduran’ın yolları ayrıldı

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor