Connect with us

Güncel

Artık Monstercat Gold aboneliği ile “Twitch İştirak Programı”na katılabilirsiniz!

Artık Monstercat Gold aboneliği ile “Twitch İştirak Programı”na katılabilirsiniz!

Geçtiğimiz aylarda Twitch yayıncılarına Monstercat Gold aboneliği ile beraber 1,000 adet müziği telif hakkı derdi olmadan yayıncıların hizmetine sunan Twitch ve Monstercat, 17 Kasım tarihinde Monstercat Gold üyeliğinin avantajları arasına “Twitch İştirak Programı”na katılmayı da ekledi.

https://twitter.com/Monstercat/status/1328744709481644033?s=20

Yakın gelecekte DCMA yasası gereğince Twitch yayıncıları, kanallarındaki telifli müzik içeren videoların birçoğunu kaldırmıştı. Bu konu hakkında Twitch’den gelen resmi açıklama da, yayıncıların telifli müzik içeren videoları kaldırması yönündeydi. Bu olayların akabinde Twitch, yayıncıların mağduriyetini gidermek için ilk adımı attı ve Monstercat ile ortaklığını duyurdu. Monstercat Gold üyeliği, yayıncılara 1000 adet müziği telif derdi olmadan yayınlarında kullanma özgürlüğü tanıyordu.

17 Kasım tarihinde Monstercat tarafından, abonelik hakkında yeni güncellemelerin olduğu bir tweet yayınlandı. Bu tweet’te Monstercat Gold aboneliğinin, abonelere müzik kütüphanesinin yanında ayrıca “Twitch İştirak Programı”na katılma imkanı tanıdığı duyuruldu. Bilindiği üzere “Twitch İştirak Programı”, Twitch yayıncılarının, yayınlarından para kazanmasına imkan tanıyan bir program. Bu programa katılım şartlarını tamamlayabilmek, henüz yeni yayıncılar için fazla kolay değildi. 4 adet katılım şartı bulunan bu programa katılmak, programın şartları sebebiyle en az 30 gün sürüyordu. Bu süreç yeni yayıncıların sabit izleyici kitlesi kazanması ve yasadışı bir şekilde kanalları üzerinden gelir elde etmemeleri için vardı. Monstercat Gold aboneliği için yapılmış olan bu gelişme, bir takım otoriteler tarafından eleştirildi. Bu eleştirilerin dayanağı ise aboneliğin, Twitch yayıncılarına “Twitch İştirak Programı”na katılım şartlarını yerine getirmeden sadece 5$ tutarında bir ücret ödemeleri halinde “Twitch İştirak Programı”na katılma imkanı sunmasıydı. Yapılan eleştirilerin ardından hem Twitch hem de Monstercat kanadından herhangi bir açıklama gelmedi.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Güncel