Connect with us

Espor

BBL Esports, Team Liquid’e mağlup oldu

Temsilcimiz @BBL_esports, Allied Esports Odyssey’in üçüncü gününde karşılaştığı @TeamLiquid’e mağlup oldu.

bbl-esports-cned

Temsilcimiz BBL Esports, Allied Esports Odyssey’in üçüncü gününde Avrupa temsilcisi Team Liquid ile karşılaştı. Temsilcimiz, iki haritada da Team Liquid‘e mağlup oldu.

Allied Esports Odyssey, 11-16 Ağustos tarihleri arasında 6 Avrupa takımının katılımıyla birlikte düzenleniyor. Temsilcimiz BBL Esports, Odyssey Qualifier 2‘yi şampiyon olarak tamamlayıp 15.000 euro ödül havuzuna sahip olan turnuvada mücadele etme hakkı kazanmıştı.

Dün NiP ile karşılaşan BBL Esports, seriden istediği skoru alamadı. Temsilcimiz, iki haritada da NiP‘ye boyun eğerek, ikinci günü de puansız kapattı. Temsilcimiz turnuvanın üçüncü gününde, Team Liquid ile mücadele etti.

Haven (13-8)

Serinin ilk maçı, BBL Esports‘un seçtiği Haven haritasında oynandı. İlk yarıda 4-2 öne geçmeyi başaran cNed ve arkadaşları, Team Liquid‘in retake oyunlarına karşı bir direnç ortaya koyamadı ve ilk yarıyı 8-4 geride kapattı. İkinci yarıda iyi bir atak oyunu ortaya koyan Team Liquid, maçı 13-8 kazanmayı başararak seride 1-0 öne geçti. ScreaM, bireysel performansı ile birlikte takımına büyük bir katkı verdi.

Temsilcimizde ise cNed, bireysel performansı ile birlikte takımımızın en değerli oyuncusu oldu.

Split (13-6)

Serinin ikinci maçı, Team Liquid tarafından seçilen Split haritasında oynandı. Savunan tarafta maça başlayan BBL Esports, tabanca raundunu alarak maça iyi bir başlangıç yaptı. Fakat Team Liquid, silah raundlarında üstün bir oyun ortaya koyup skoru 7-2’ye getirmeyi başardı. Bu aşamadan sonra Temsilcimiz BBL Esports, üst üstte 3 raund alarak ilk yarıda skorun daha fazla açılmasını engelledi.

İkinci yarıda tabanca raundunu alan Team Liquid, skoru 9-5’e getirmeyi başardı. Bu aşamadan sonra maça üstünlüğü kuran Team Liquid, Split haritasını 13-6 kazanmayı başardı. Bu galibiyet ile birlikte Team Liquid, turnuvanın üçüncü gününü kayıpsız geçmeyi başardı.

Temsilcimiz BBL Esports ise henüz turnuvada galibiyet ile tanışamadı. cNed ve arkadaşları yarın, grup aşamasından çıkma iddiasını devam ettirebilmek için turnuvada sürpriz bir performans gösteren FunPlus Phoenix ile karşılaşacak.

Elinden kalem düşmeyen...

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor