Connect with us

Twitch

BBL Esports’dan şok açıklama! Akademi, Talent ve ekip bünyesinden 10 isimle yollar ayrıldı

BBL Esports bünyesinde bulunan 10 kişiyle sözleşmelerini tek taraflı feshetti!

BBL Esports

BBL Esports geçtiğimiz dakikalarda Twitter adresinden çok önemli bir paylaşım yaptı. Son günlerdeki Twitch platformunda yapılan haksız kazanç iddialarını daha önce yaptığı paylaşımla araştırdıklarını söyleyen organizasyon ekip bünyesindeki 10 kişiyle sözleşmelerini feshetti.

BBL Esports’un bu kişiler hakkında suçlu veya suçsuz ayrımını yapabilecek bir merci olmadığını belirten organizasyon, Bit gelirlerinde beklenmedik hareketler tespit ettiği isimler ile sözleşmelerini tek taraflı olarak feshettiğini açıkladı. Bu feshin sebebi olarak haklarında çıkan iddialara karşı haklı olduklarını ispat edemedikleri nedenini sunan BBL Esports şu isimler ile yollarını ayırdı:

Talent: pankyy, EasterGamersTV

BBL Espor: LEGOO, KERO, logicmanvlr, dilaratoprakci, Cassiex3

Akademi: KuziGang, ERENYAZICI, pelinb

Yukarıdaki 10 oyuncu ile sözleşmelerin feshinin sadece ilk tur olduğunu belirten organizasyon, üzerindeki şüpheleri henüz kaldıramamış kişilerden talep ettikleri kanıtların sunulmasıyla ikinci tura başlayacaklarını söyledi.

*Güncelleme [20:32]

EastergamersTv, BBL Esports’un bu açıklamasından sonra bir paylaşım yaparak şu sözleri söyledi:

Bir ekleme yapmak isterim. Ben ekipten çıkarılmadım aksine üzerindeki soru işaretlerinden dolayı ekibe zarar gelmemesi için ayrılma talep ettim. Benim konular ile alakam yoktur. Muhattabım olan Twitch’e @Oidemirel ile defalarca ulaşmaya çalışmış geri dönüş alamamışızdır. Bu işi savcılığa götürmekte olduğumu da buradan duyurmak isterim. Sevgiler.”

Ekipten çıkarılmadığını, ekibe zarar gelmemesi için kendisinin ayrılma talebinde bulunduğunu söyleyen yayıncı, kendisine muhattap bulamadığını ve geri dönüş alamadığını söyledi. EasterGamersTV ayrıca bu işi savcılığa götüreceğini söyledi.


İlginizi Çekebilir

Tolunay Ören bit-scam iddaları hakkında “Bugün açıklama yapacağım.”

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Twitch