Connect with us

Espor

BBL Queens ekibinde Covid-19 tespit edildi

Kadın VALORANT takımı BBL Queens’de yaşanan son gelişme açıklandı.

BBL Queens ekibinde Covid-19 tespit edildi

Ülkemizi VALORANT Champions Tour 2023: Game Changers Championship Sao Paulo’da temsil eden BBL Esports’un kadın VALORANT takımı BBL Queens, talihsiz bir güncelleme ile gündemimizde.

29 Kasım Çarşamba gününün sabah saatlerinde takımın resmi sosyal medya hesapları üzerinden yapılan duyuruda, oyunculardan Azra “Alkyia” Erin’in Covid-19 testinin pozitif çıktığı açıklandı.

Yapılan açıklamada belirtilene göre 18 yaşındaki oyuncu testinin pozitif çıkması nedeniyle doktorlar tarafından onay verilene kadar turnuvada uzaktan mücadele edecek.

Açıklamaya “Oyuncumuza hem BBL hem de Riot yetkilileri yakinen ilgi ve alaka göstermektedir.” ifadeleri ile devam edilirken, oyuncuya geçmiş olsun dilekleri de iletildi.

Takımın koçu Melih “Meseka” Kaya ise Erin’in Covid’e yakalanması hakkında “Nazar değdi ama sıkıntı yok. Covid düşünsün. Azra’yı sahneye çıkarabilmek için finale çıkacağız. Azra için oynayacağız” diye konuştu.

Sevinç: “Doktor onayı gelmesi ile stage’den turnuvaya devam edebilir”

Azra “Alkyia” Erin’in mevcut durumu hakkında bir diğer bilgi de Nazlı “Jijiyenlul” Özmen’in konu ile alakalı Tweet’ine cevap veren BBL ekibinden Ercan Sevinç’ten geldi.

Paylaştığı Tweet’te “Kendisi tamamen uzaktan değil stage içinde izole bir odadan turnuvaya devam edecek.” diyen Sevinç, bu durumun tüm maçlarda geçerli olmadığını, testinin negatif çıkması ve doktor onayı ile oyuncunun ana sahnede karşılaşmalara katılabileceğini dile getirdi.

BBL Alkyia: “Bizi koskoca Avrupa takımları durduramadı Covid mi durduracak”

Genç oyuncu ise günün ilerleyen saatlerinde kişisel X(Eski Twitter) hesabı üzerinden Covid testinin pozitif çıkması hakkındaki düşüncelerini paylaştı.

İlk gün sahneye çıkamayacağı için çok üzgün olduğu belirten Azra “Alkyia” Erin, takım arkadaşlarına, koçuna, menajerine ve yönetimine bu süreçte kendisine olan sonsuz destekleri için teşekkür etti. Erin paylaşımını şu ifadeler ile sonlandırdı:

“Duyurum yapıldıktan sonra gelen destek mesajları da beni ayrıca motive etti. Şu anda daha iyiyim ve umarım en kısa sürede testim negatif çıkar ve sahneye çıkabilirim. E çıkamazsam da bizi koskoca Avrupa takımları durduramadı Covid mi durduracak :)”

BBL Queens kadrosu

  • Azra “Alkyia” Erin
  • Nur “Eva” Çakır
  • Zehra “Felipa” Durak
  • Aleyna “Vania” Keskin
  • Gülce “Wens” Sürmeli
  • Melih “Meseka” Kaya (Koç)

Sizler BBL Queens hakkında neler düşünüyorsunuz? Sizce VALORANT Champions Tour 2023: Game Changers Championship Sao Paulo’da nasıl bir başarı elde edecekler? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizler ve diğer okuyucular ile paylaşmayı unutmayın.


İlginizi Çekebilir: 

Steam Türk Lirası çevirme! Steam TRY Converter nasıl kullanılır?

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor