Connect with us

Espor

BBL Queens’in VCT 2023: Game Changers Championship hikayesi sona erdi

BBL Queens’in VCT 2023: Game Changers Championship hikayesi sona erdi.

BBL Queens'in VCT 2023: Game Changers Championship hikayesi sona erdi
Fotoğraf: twitter.com/BBL_esports

VALORANT Champions Tour 2023: Game Changers Championship Sao Paulo’da ülkemizi temsil eden tek takım olan BBL Queens, bu hakkı VCT 2023: Game Changers EMEA Stage 3’de gösterdiği performans ile kazanmıştı.

Son olarak gündemimize takımda tespit edilen Covid-19 vakaları ile gelen temsilcimizin VCT 2023: Game Changers Championship hikayesi sona erdi.

BBL Queens turnuvaya galibiyet ile başlamıştı

Turnuva kapsamında ilk maçında KRÜ Blaze ile karşılaşan BBL Queens, rakibini 2-0’lık bir skor ile mağlup edip üst grup yarı finallerine çıkmıştı. 1 Aralık Cuma gününün ilk saatlerinde oynanan ikinci karşılaşmada ise Kuzey Amerika karması Shopify Rebellion’a 2-0 yenilen temsilcimiz, karar maçında Team Liquid Brazil ile eşleşti.

Alt grup yarı finallerinde oynanan karşılaşma 1 Aralık Cuma günü saat 22.30’da başladı. İlk harita Ascent’te 13-8 mağlup olan BBL Queens, ikinci harita Haven’da ise 13-15 mağlup olarak turnuvaya veda etti.

Elde ettiği başarı ile adını dünyanın en kadın VALORANT takımları arasına yazdıran BBL Queens, VCT 2023: Game Changers Championship turnuvasını 5-6. sırada bitirdi. Yerleştiği sıralama ile 25.000 Amerikan dolarının(2 Aralık 2023 kuru ile yaklaşık 721 bin lira) sahibi oldu.

Reen: “Dünyanın en iyisi olduğumuzu bir daha ki sefere kanıtlayacağız”

Turnuvanın ardından kişisel X hesabı(Eski Twitter) üzerinden düşüncelerini paylaşan BBL Esports menajeri Eren “Reen” Gül, “Burada kapanmamış bir defter bırakıyoruz, dünyanın en iyisi olduğumuzu bir daha ki sefere kanıtlayacağız. Tüm oyuncularım ve koçuma teşekkür ederim şartlar ne olursa olsun sonuna kadar savaştılar. Hepsiyle gurur duyuyorum.” dedi.

Eren “Reen” Gül, ayrıca BBL taraftarına “Ve büyük BBL taraftarı iyi ki varsınız. Önümüzde ki sene iki takımımızla da büyük şeyler yapacağız hazır olun. Desteğiniz eksik olmasın seviliyorsunuz.” ifadeleri ile bir parantez de açtı.

BBL Esports Kurucu Ortağı Okan İlker Demirel ise yaptığı paylaşımda “Emeklerinize sağlık! Sadece oyun başarınızla değil, karakterinizle, savaşçı ruhunuzla, profesyonelliğinizle gurur duyuyorum. Bu duyguları yaşattığınız için çok teşekkürler.” ifadelerine yer verdi.

Sizler BBL Queens oyuncularının son performansı hakkında neler düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizler ve diğer okuyucular ile paylaşmayı unutmayın.


İlginizi Çekebilir: 

Steam Türk Lirası yapma! Steam TRY Converter nasıl kullanılır?

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor