Connect with us

Espor

Biofrost profesyonel oyunculuğa bir mola veriyor!

Eski Suning desteği SwordArt’ın takıma katılması ardından, Biofrost profesyonel oyunculuğa ara vermeye karar verdi.

Biofrost

24 yaşındaki profesyonel oyuncu Vincent “Biofrost” Wang dün Twitter’da açıkladı.Bu duyuru, takımının yeni destek oyuncusu olan ve son dünya Şampiyonası finalisti Hu “SwordArt” Shuo-Chieh ile sözleşme imzalamasından sadece birkaç hafta sonra geldi.

Biofrost, League of Legends kariyerinin çoğunda TSM bayrağı altında oynadı. Destek oyuncusu organizasyona ilk olarak 2016 yılında katıldı ve o yılın sonunda CLG için ayrıldı. CLG ile iki yıllık bir maceranın ardından , 2020 sezonu öncesinde TSM’e geri döndü. Ekip, LCS bahar sezonunu dördüncü olarak tamamladı ve daha sonra 2020 yaz sezonunu FlyQuest karşısında kazanıp birinci olarak bitirdi.

TSM’nin yaz mevsimi zaferi, onlara 2020 Dünya Şampiyonası’nda bir yer kazandırdı ve takım, tek bir galibiyet bile alamayınca grup aşamasından kötü bir şekilde elendi. Etkinliğin ardından, uzun süredir orta koridor oyuncusu Søren “Bjergsen” Bjerg emekli oldu ve daha sonra takımın alt koridoru  Yiliang “Doublelift” Peng’de emekli oldu.

TSM, Kasım ayı sonlarında 6 milyon dolarlık bir anlaşma ile eski Suning desteği SwordArt’ı takıma kattığını duyurdu. Biofrost’un geleceği duyuru sırasında doğrulanmamıştı, ancak 24 yaşındaki oyuncu şu an için bahar sezonunda profesyonel oyuna ara vereceğini açıkladı. Bunun yerine “neredeyse her gün” yapacağını söylediği yayıncılığa odaklanacak.

Biofrost, TSM ile geçirdiği süre boyunca dört LCS şampiyonluğu kazandı ve üç Dünya Şampiyonası etkinliğinde bulundu.

FlyQuest, 2021 LCS sezonunda yer alacak kadrosunu tamamladı

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor