Connect with us

Espor

Bitexen TESFED Türkiye Kupası bu yıl üçüncü kez 11 farklı oyunda düzenlenecek

Bu yıl üçüncü kez düzenlenecek olan Bitexen @TESFED Türkiye Kupası için kayıtlar açıldı!

Bitexen TESFED Türkiye Kupası bu yıl üçüncü kez 11 farklı oyunda düzenlenecek

Bu yıl üçüncü kez düzenlenecek olan Bitexen TESFED Türkiye Kupası 2021 turnuvası için kayıtlar 2 Temmuz Cuma günü itibari ile başladı. İlk kez 2019 yılında düzenlenen organizasyon bu yıl 11 farklı oyunda toplamda 180 bin lira değerinde EXEN Coin ödül havuzu ile düzenlenecek.

Bitexen TESFED Türkiye Kupası bünyesinde bu yıl eFootball Pes, Fifa21 Fut/Classic, Zula, CS:GO, Rocket League, Dota 2, NBA2K21, Tekken 7, HADO, PUBG ve PUBG Mobile oyunlarında katılımcılar mücadele edecek.

Kayıtları başlayan turnuva hakkında konuşan TESFED Kurucu Başkanı Alper Afşin Özdemir, federasyon olarak kuruluşundan beri ülkemizde esporu geliştirmek ve Türkiye’yi dünya çapında bir espor ülkesi haline getirmek için çalıştıklarından bahsederken, bu yıl üçüncüsü düzenlenen turnuva hakkında da “Bu hedefle gençleri ve esporu destekleme adımlarımızdan biri olan Türkiye’nin tek resmi espor kupası Bitexen TESFED Türkiye Kupası’nı bu yıl üçüncü kez, daha büyük çapta bir organizasyon olarak hayata geçiriyoruz.” sözlerini kullandı.

JBL Quantum, Türk Telekom, AXA Sigorta ve Metro FM sponsorluğunda hayata geçirildiği belirtilen şampiyonanın finalleri Ağustos ayında İsfanbul Tema Park’ta fiziksel olarak gerçekleştirilecekken, Twitch ve Youtube üzerinden de canlı olarak yayınlanacak.

Turnuvada mücadele etmek için için buraya tıklayarak kayıt sayfasına ulaşabilirsiniz.


İlginizi Çekebilir:

Epic Games Store’un bu haftaki ücretsiz oyunu belli oldu!

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor