Connect with us

Counter-Strike Global Offensive

BLAST Premier Spring Series’e sayılı günler kaldı!

Londra’da Counter-Strike şöleni!

BLAST Premier'e adım adım!

BLAST tarafından düzenlenen yeni turnuva sisteminin ilk aşaması olan BLAST Premier Spring Series 2020, 31 Ocak tarihinde CS:GO severler ile buluşuyor.

İngiltere’nin Londra şehrinde düzenlenecek bu dev turnuvada toplamda 12 takım yer alıyor. 12 takımın $300.000 ödül havuzu çerçevesinde mücadele edeceği etkinlikte, bu takımlar 3 farklı gruba ayrılıyor olacak. A grubunda FaZe Clan, Liquid, MIBR ve NiP bulunurken, C grubunda ise Evil Geniuses, G2, OG ve 100 Thieves bulunuyor.

Sona neden B grubunu bıraktığımızı merak edecek olursanız sorunun cevabı şu; “B grubu turnuvanın adeta ölüm grubu.” B grubunda mücadele eden takımlar şu şekilde:

  • Astralis
  • Natus Vincere
  • Vitality
  • Complexity

Tabii ki de grubun en zayıf halkası Complexity olarak görünüyor. Fakat burada durum Complexity’nin zayıf olmasından değil, diğer üç devin turnuvanın üç favorisi olarak görülmesinden kaynaklanıyor. Uzun süredir Counter-Strike sahnesini domine eden ve herkesin kabul ettiği üzere dünyanın en iyi takımı olan Astralis, dünyanın en iyi iki oyuncusunu barındıran Natus Vincere ve Vitality… Bu üç devin aynı turnuvada aynı grupta mücadele ediyor olması açıkçası biraz haksızlık, fakat izleyenler içinse turnuvanın grup aşamasının bile muhteşem geçeceği kuşkusuz bir gerçek.

Turnuva, yaklaşık 3 turnuvalık bir sistemin ise ilk parçası. Sisteme gelin bir göz atalım.

BLAST Premier Sistemi

Londra’da, BLAST Premier Spring Series‘te mücadele edecek 12 takımdan ilk 6’ya giren ekipler otomatik olarak Moskova’da düzenlenecek olan BLAST Premier Spring Final‘e katılmaya hak kazanacak. Diğer 6 takım ise, BLAST Premier Spring Showdown‘da son şansları için mücadele edecek. Açık elemelerden katılacak 4 takım ile birlikte toplamda 10 takımın mücadele edeceği ve “eleme” olarak adlandıracağımız Spring Showdown’dan ise 2 takım, Moskova’daki finallere katılmaya hak kazanacak. BLAST Premier Spring Final’de ödül havuzu $750.000 değerinde olacak. Burada şampiyon olan takım ise, tam $1.500.000 değerinde dev ödül havuzu bulunacak olan BLAST Premier Global Final biletini kapacak.

Tüm bu serinin ilk aşaması olan BLAST Premier Spring Series karşılaşmaları, 31 Ocak’ta izleyici karşısına çıkacak. Karşılaşmaları turnuva gününde aşağıdaki bağlantıdan izleyebilirsiniz.

www.twitch.tv’de BLASTPremier’den canlı video izleyin

Espor yazarı, boş zamanlarında bilgisayar mühendisi, ara sıra kaleci, bazen de CS:GO takım koçu, iyi bir Beşiktaşlı..

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

KAÇIRMAYIN

Counter-Strike Global Offensive