Connect with us

LoL

Bursaspor Esports fesih bedeli iddialarına cevap verdi

Sosyal medyada bahsi geçen sözleşme detaylarına Vez’den açıklama geldi.

Geçtiğimiz günlerde Twitter’da Umut Danışman isimli bir kullanıcı, Akademi Ligi’nde gerçekleştiğini söylediği ve bir takımın genç bir oyuncu ile yapmak istediği sözleşme hakkındaki paylaşımı dikkat çekmişti.

Sosyal medyada yapılan bu paylaşımın Bursaspor Esports için yapıldığı ortaya çıktı. Üstelik bu teklif akademi için değil Şampiyonluk Ligi için yapılmıştı. Bunun üzerine Bursaspor Esports Genel Menajeri Vez kendi hesabından bir paylaşım yaparak konuya açıklık getirdi.

Vez yaptığı paylaşımda öncelikle sözleşmenin sadece ilk halinin olduğunu ve daha henüz detaylandırılmadığını ve oyuncu ile pazarlıkların yapılmadığını belirtti. Yani sözleşme ileride oyuncunun istekleri ve pazarlıkların ardından daha fazla değişime uğrayacaktı. Oyuncuya ücret olarak iki opsiyon sunduklarını belirten Vez, ilk tekliflerinde bir mevsim için 3 bin Euro ya da bir mevsim için 500 Euro, maç başı ve galibiyetlerde ise ayrı bonus gelirler içeren bir teklif sunduklarını açıkladı. Yani oyuncu bahsi geçen konuyu kabul etse ve lig boyunca hiç maç kazanamasa bile 2300 Euro garanti ücret alabilecekti. Hatta oyuncunun da 2. teklife daha sıcak baktığı açıklandı.

Sözleşmenin ilk halini oyuncuya gönderdiğini ve bunu birçok avukata ve tecrübeli kişilere danışmasını istediğini belirten Vez, oyuncunun sözleşmeyi danıştığı kişilerin bunu 3. kişilerle paylaştığını iddia etti. Üstelik oyuncu sözleşmeyi bu konuyu ortaya çıkartan Umut Danışman ile paylaşmadığını söylediği ortaya çıktı. Yani Umut Danışman bu konuyu başka kişilerden öğrenmiş.

Vez genç bir oyuncu ile görüştükleri için büyük bir risk olduğunu ve çaylak oyuncuların genel olarak ilk sezonlarında üzerilerindeki baskı ve stresten dolayı iyi oynayamadıklarını söyledi. Konuyla ilgili olarak da StarScreen ve Ragner örneklerini verdi.

İşte Bursaspor Esports menajerinin tüm açıklaması!

 

Çocuk yaşta espor haberleri yazmaya ve espor etkinlikleri yönetmeye başlamış bir espor tutkunu. Ayrıca sıkı bir Göztepe taraftarı!

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


LoL