Connect with us

Counter-Strike Global Offensive

Calyx duyurdu! Bir Türk esporcuya daha vize engeli

Buğra “Calyx” Arkın, Schengen vizesinin reddedildiğini duyurdu.

Calyx duyurdu! Bir Türk esporcuya daha vize engeli
Fotoğraf: HLTV.org

Geçtiğimiz dönemde Eternal Fire, Envy ve Space Soldiers gibi takımlarda mücadele ederken gördüğümüz ve şu sıralar Benched Heroes forması giyen CS:GO oyuncusu Buğra “Calyx” Arkın yaptığı son duyuru ile birlikte karşılaştığı vize sorununa bir açıklık getirdi.

26 Eylül Pazartesi günü Playerbros ekibinden İsmail Çınar’ın da Malta’da gerçekleştirilecek olan IEM Road to Rio 2022 Europe RMR B turnuvasına katılım durumları ile ilgili iddiaları dile getirdiği vize sorunu hakkında Buğra “Calyx” Arkın son durumu Twitter hesabı üzerinden paylaştı.

Calyx: “Ne yazık ki Schengen vizem reddedildi”

27 Eylül Salı günü yaptığı açıklamada Schengen vizesi başvurusunun reddedildiğini duyuran 24 yaşındaki oyuncu, “O zamandan beri bu durumu çözmek için elimden geleni yapıyorum fakat durum iyi gözükmüyor.” sözleri ile durumu özetledi.

Paylaştığı Tweet’e “Umarım kalan sürede çözülür ve ülkemi temsil etmek için Malta’ya gidebilirim.” şeklinde devam eden Calyx, destekleri için takipçilerine teşekkür etmeyi unutmadı.

Benched Heroes’un yerini Illuminar Gaming alabilir

Avrupa karması takım Benched Heroes’dan ilk olarak Eugene “Aunkere” Karyat’tan ve daha sonra Buğra “Calyx” Arkın’dan vize sorunu haberi gelmesinin ardından IEM Road to Rio 2022 Europe RMR B turnuvasına katılma ihtimalleri oldukça düştü.

HLTV’nin Sumljiv_Model imzalı haberinde belirtilene göre Benched Heroes’un turnuvaya katılamaması durumunda kurallara göre, BH ekibinin yerini, Malta’ya gitmeye hak kazandığı IEM Road to Rio 2022 Europe Open Qualifier 4 turnuvasını yedinci sırada bitiren Polonya merkezli Illuminar Gaming alacak.


İlginizi Çekebilir:

Eternal Fire HLTV Dünya Sıralaması’nda 18. sıraya yükseldi!

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Counter-Strike Global Offensive