Connect with us

Espor

Cem Bölükbaşı, 2022 yılında Formula 2’de yarışacak

Cem Bölükbaşı, kariyerinde basamakları hızla atlamaya devam ediyor.

Cem Bölükbaşı, 2022 yılında Formula 2'de yarışacak

Espor kariyerinde yakaladığı başarılar ile birlikte geçtiğimiz dönemde pek çok kez gündemimize gelen Cem Bölükbaşı, 12 Ocak Çarşamba günü gerçekleştirilen basın toplantısı ile kariyeri hakkındaki oldukça büyük bir gelişmeyi basın mensupları ve otomobil sporları severler ile paylaştı.

TOSFED Başkanı Eren Üçlertoprağı ve TEM Agency kurucusu Temuçin Ünalp gibi isimlerin katılımı ile İstanbul’da düzenlenen basın toplantısında Bölükbaşı’nın FIA Formula 2 2022 Şampiyonası’nda Çek takım Charouz Racing System ile yarışacağını açıklandı.

Sözcü’nün haberinde yer alana göre temsilcimiz, her hafta sonu iki yarış olarak gerçekleşen seride toplam 14 hafta boyunca ülkemizi temsil edecek. 2022 sezonu, Formula 2’nin 2017’deki başlangıcından bu yana en uzun takvimlerinden biri olarak dikkat çekiyor.

Cem Bölükbaşı: “Benim için inanılmaz bir gelişme bu.”

Basın toplantısında yaptığı açıklamada Bölükbaşı, duygu ve düşüncelerini şöyle paylaştı:

“Benim için inanılmaz bir gelişme bu. Sanal yarışlarda binlerce saat antrenman yapıp, Formula 1 E-spor yarışlarında dünya şampiyonlukları kazanırken hayalimde hep bir gün gerçek yarış pistlerinde de yeteneklerimi gösterebileceğim düşüncesi vardı. Son iki yılda çeşitli şampiyonalarda elde ettiğim başarılarla bunu kanıtladığımı düşünüyorum. En son çıktığım Euroformula Open şampiyonası oldukça başarılı geçti. 15 yarışta 8 kez podyuma çıktım ve 2 yarışı da birinci bitirdim.”

Simülasyon üzerinde yaptığı antrenmanlar ve Formula 2 hakkında da konuşan 23 yaşındaki sporcu, açıklamasına şöyle devam etti:

“Simülasyonda yaptığım antrenmanların yarış kariyerimde çok büyük katkısı oldu. İlk kez kullandığım araçlarda podyuma çıkmayı başardım. Şimdi ise sadece birkaç hafta önce ilk defa resmi test sürüşlerine çıktığım Formula 2 aracıyla tam sezon FIA Formula 2 Şampiyonası’nda yarışacağım. Bu yolculukta hayallerime benim kadar inanan başta ailem, sponsorlarım ve destekleriyle yanımda olan Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu’na (TOSFED) çok teşekkür ederim. Bu destekler olmasa bu noktaya gelemezdim. Şimdi bir an önce Charouz Racing System ile sezona başlamak için sabırsızlanıyorum. Yarış kariyerime, Türkiye ve dünya motor sporları tarihine yeni rekorlar eklemek için elimden gelenin en iyisini yapacağım.”

tüm detaylara ek olarak 2018 yılında Cem Bölükbaşı ile gerçekleştirdiğimiz röportaja aşağıdan hızlıca göz atabilirsiniz.


İlginizi Çekebilir:

Team Aurora’dan “İyilik Daima Kazanır” temalı transfer duyurusu

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor