Connect with us

Espor

TSM CEO’su Reginald inceleme altına alındı

Riot Games, Reginald hakkında ortaya atılan iddialardan haberdar olduğunu belirtti

TSM CEO'su Reginald inceleme altına alındı

Kuzey Amerika ligi LCS takımlarından TSM’in CEO’su Andy ”Reginald” Dinh, Riot Games tarafından inceleme altına alındı. Geçtiğimiz günlerde hakkında oyuncular ve çalışanlar üzerinde zorbalık ve sözlü tacize başvurduğu iddiaları çıkan 29 yaşındaki Reginald için soruşturma başlatıldı.

Riot Games’in Reginald hakkındaki açıklaması şu şekilde:

”TSM CEO’su hakkında ortaya atılan iddialardan haberdarız. Lig operatörü olarak, standart lig sürecine uygun şekilde TSM’in en üst düzey yöneticisine karşı yapılan suistimal iddialarına ilişkin bağımsız bir soruşturma yürütmek üzere O’Melveny & Myers LLP hukuk firmasıyla anlaştık.”

2009 yılından bu yana espor sektörünün içinde bulunan Reginald, TSM organizasyonunu 410 milyon dolarlık değerlemeye ulaştırmayı başardı. Bünyesinde 51 tam zamanlı çalışan barındıran Kaliforniya merkezli şirket, son günlerde kamuoyunun odak noktasında oldu. Geçtiğimiz yılın sonlarında Doublelift de dahil TSM’in bazı eski oyuncuları Reginald’ın mevcut ve eski oyunculara yönelik davranışı hakkında serzenişte bulunmuştu.

Doublelift’in konuyla alakalı açıklaması şu şekilde:

”LCS’deki en sevdiğiniz tanıdık yüzlerin kaçının azarlanmaları ve sözlü olarak kötü saldırıya uğramaları nedeniyle  zihinsel çöküntü yaşadığına çok şaşıracaksınız. O, güçlü olduğu için kendini kötü bir insan olarak göremeyen zorba gibi. Çünkü insanlar ona karşı durmaktan korkuyor. Aslında sadece bir kabadayı olan birinin bundan sıyrılmasından bıktım çünkü onun yoluna çıkmamak herkesin çıkarına hizmet ediyor.”

TSM şirketinde çalışan 4 kişi, organizasyon içerisinde korku kültürünün hakim olduğunu belirtiyor. Farklı kaynaklar ise Reginald’ın çalışanları ”aptal” veya ”değersiz” olarak nitelendirdiğini iddia ediyor. Söz konusu ismin bazen çalışanlar ile saatlerce alay ettiğini itiraf eden kişiler de oldu. Öte yandan bazı çalışanlar TSM’e karşı espor sektöründeki statüsü sebebiyle büyük ilgi duyduğunu fakat Reginald’ın ”zihinsel taciz” e başvurmasıyla birlikte bu ilginin azaldığını dile getirdi.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor