Connect with us

Oyun

GSC Game World, STALKER 2’nin yıl sonuna ertelendiğini duyurdu

STALKER 2 yaklaşık yedi ay erteleme aldı

GSC Game World, STALKER 2'nin yıl sonuna ertelendiğini duyurdu

İlk defa 2020 yılında duyurulduğu tarihten itibaren oyuncuların ilgi odağında olan STALKER 2, Aralık ayının ilk haftası çıkış yapacak. Oyunun geliştiricisi ve yapımcısı GSC Game World, 28 Nisan tarihinde piyasaya sürülmesi planlanan birinci şahıs nişancı oyunu STALKER 2’nin daha fazla test ve cilalama işlemi için ertelendiğini duyurdu.

Çernobil felaketinin yaşandığı bölgede geçecek olan STALKER 2, oyunculara doğrusal olmayan epik bir hikaye sunmayı amaçlıyor. Yapımcıların belirttiğine göre oyunda yapılacak seçimler, hem uzun hem de kısa vadeli sonuçları etkileyecek. 2007 yılında çıkan STALKER: Shadow of Chernobyl’in devamı niteliğindeki oyun, mod ve ray tracing desteği ile birlikte gelecek.

GSC Game World tarafından yapılan açıklama şu şekilde:

”STALKER 2: Hearth of Chernobyl’in çıkış tarihini 8 Aralık 2022’ye erteleme kararı aldık. Söz konusu yedi aylık ek süre vizyonumuzu yerine getirmek ve istenilen duruma ulaşmak için gerekliydi. STALKER 2 GSC tarihinin en büyük oyunu ve daha fazla test ile cilalama gerektiriyor. Geliştirme aşamasının özellikle böyle bir proje söz konusu olduğu düşünülürse yalnızca gerektiği kadar uzun süreceğini düşünüyoruz. Kolay bir karar değildi fakat beklentilerinizi karşılayacak bir oyun sunmak için elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz.”

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Oyun