Connect with us

Oyun

Take-Two Interactive, mobil oyun şirketi Zynga’yı satın aldı

Take-Two şirketinden rekor fiyatla satın alma hamlesi gerçekleşti

Take-Two Interactive, mobil oyun şirketi Zynga'yı satın aldı

Oyun dünyasının önde gelen serilerinden GTA, Red Dead Redemption, Borderlands, BioShock, Mafia ve NBA 2K’nın yapımcısı ve dağıtımcısı Take-Two Interactive, mobil oyun habitatının devi Zynga’yı 12.7 milyar dolar karşılığında satın aldı. Farmville, 101 Okey Plus, Zynga Poker ve Merge Dragons gibi popüler mobil oyunların geliştiricisi Zynga, geçtiğimiz yıllarda türk oyun şirketi Peak Games‘i 1.8 milyar dolar karşılığında bünyesine katmış, medyanın gündemine oturmuştu.

Take-Two şirketi rekor kırdı!

Tüm zamanların en yüksek fiyatlı satın alma hamlesini gerçekleştiren Take-Two, PC ve Playstation platformlarında olduğu gibi mobil alanda da hüküm sürmek istiyor. Son zamanlarda GTA: The Trilogy ile seriye yeni bir soluk getirmeye çalışan Take-Two ekibi oyuncular tarafından eleştirilere maruz kalsa da, Electronic Arts ile birlikte piyasadaki en büyük şirketlerin başında geliyor.

Take-Two Interactive CEO’su Strauss Zelnick’in açıklaması şu şekilde:

”İşimizi önemli ölçüde çeşitlendiren ve interaktif eğlence sektörünün en hızlı büyüyen segmenti olan mobilde lider konumumuzu belirleyen Zynga şirketi ile yaptığımız dönüştürücü hamleyi duyurmaktan heyecan duyuyoruz. Bu stratejik kombinasyon, zengin bir inovasyon ve yaratıcılık geçmişine sahip, pazar lideri, çeşitlendirilmiş bir mobil yayıncılık platformu ile sınıfının en iyisi konsol ve PC serilerimizi bir araya getiriyor.”

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Oyun