Connect with us

Espor

Çinli oyuncuların üçüncü parti yazılım kullanımı serbest mi?

Çin sunucusundaki oyuncuların “legal” bir şekilde üçüncü parti yazılımları kullandıkları iddiası tepki topladı.

Çinli oyuncuların üçüncü parti yazılımlar kullandığı iddiası ile Reddit üzerinde açılan bir başlık yoğun ilgi gördü. Başlığı açan kullanıcı tarafından ortaya atılan görüntüde Çinli bir yayıncının mini haritasında zamanlayıcılar olduğu net bir şekilde görülebiliyor.

“Hangi bölge olursa olsun, oyun ve oyuna ait kurallar tüm oyuncular için eşit olmalı”

Paylaştığı resimle birlikte başlığa yorumunu da bırakan Reddit kullanıcısı, görüntüdeki durumdan rahatsızlık duyduğunu dile getirdi: “Bizim kullanmamız yasaklanmışken onlar neden bu ayrıcalığa sahip? Oyun ve oyuna ait kurallar tüm oyuncular için eşit olmalı; ve hangi bölge olursa olsun, her şeyden önce bu bir mücadele oyunu. En son kontrol ettiğimde üçüncü parti yazılımların kullanımı yasaklanma sebebiydi.”

Aynı başlıkta yer alan ve farklı bir kullanıcı tarafından yapılan yorumda ise dikkat çekici iddialar yer almaktaydı: “Bu WeGame adında bir üçüncü parti yazılımı ve bu yazılımın geliştiricisi Tencent. Tencent ise Riot Games’in sahibi, ve hiçbir şirket kullanıcıları kendi uygulamasını kullandığı için müşterilerini yasaklamaz. Aynı zamanda neredeyse Çin sunucusunun tamamında bu yazılım kullanılmakta.”

İlginizi çekebilir: VF Şampiyonluk Ligi oyuncuları neden banlanıyor?

Başlıkta yer alan yorumlardan sizler için derlediklerimize de göz atabilirsiniz:

“Avrupa ve Kuzey Amerika bölgelerinde üçüncü parti yazılımları kullananlara Riot görevlileri bunun yasak olduğunu söyledi ve pek çok yayıncı ceza almamak için bunu kullanmaktan vazgeçti.

Şimdi ise herkesin üçüncü parti yazılımlar kullandığını görüyorum.”

“Bu teknik olarak üçüncü parti yazılımları arasında sayılamaz.”

“Tencent yalnızca Riot Games şirketinin sahibi değil, onlar aynı zamanda şirketin Çin’deki yayıncısı. Riot, Çin’deki topluluk nedeniyle oyunu kendi sunucuları üzerinden yaymıyor. Dolayısıyla bu teknik olarak üçüncü parti yazılımları arasında sayılamaz.”

https://www.upload.ee/image/9404152/tencent.png

“Profesyonellerin kullanıp kullanmadığı hakkında bilgisi olan var mı? Uluslarası turnuvalarda bu tarz bir eklentiye izin vereceklerini düşünmüyorum. Dolayısıya alışmamak için bu yazılımı kullanıyor olamazlar.”

İki kullanıcı arasında geçen kısa ve eğlenceli diyalogla yazının sonuna geliyoruz. WeGame uygulamasının detaylı tanıtımı ve Çin sunucusunda oynayan oyuncularla yapılacak olan röportajlarla ilgili habere ait gelişmeleri paylaşmaya devam edeceğiz.

+ Bunu kullanabilir miyiz?
– Çinli misin?

Kaynak: Reddit’te açılan başlık

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor