Connect with us

Counter-Strike Global Offensive

cs_summit 2 turnuvasında kazanan Team Liquid oldu

8 Şubat tarihinde Amerika Birleşik Devletleri’nin Los Angeles kentinde başlayan cs_summit 2 CS: GO turnuvası sonuçlandı. Kazanan ev sahibi ekiplerden Team Liquid oldu.

Final serisinde ABD temsilcisi Team Liquid ile bir diğer ABD temsilcisi Cloud9 ile bo5 formatında karşı karşıya geldi. Son haritasına kadar büyük çekişmeye sahne olan maçta zafere ulaşan taraf Liquid oldu. Cloud9, upper bracket maçlarından finale yükseldiği için maça 1-0 önde başladı. 2. harita 19-17 ve 3. harita 16-8 Liquid üstünlüğüyle tamamlandı. Toparlanmak isteyen Cloud9, 4. haritayı 16-11 kazandı ve seriyi 2-2’ye getirdi. Son haritada ise Liquid 16-10 kazandı ve şampiyonluğunu ilan etti.

5 maç üzerinden oynanan final serisinde 94 öldürme ve 70 ölümle mükemmel bir performans sergileyen Liquid’in Kanadalı oyuncusu Keith ‘NAF’ Markovic, turnuvanın MVP ödülüne layık görüldü.

Peki Team Liquid bu şampiyonlukla ne kadar gelir elde etti?

Toplam ödül havuzu $150.000 olan cs_summit 2 turnuvasında birincilik ödülü ise $63.750 idi. Liquid, bu ödülün sahibi oldu. İkinci olan Cloud9 ise $33.750 ödülü kasasına ekledi.

UNC Greensboro'da Bilgisayar Bilimleri öğrencisi. Ortaokuldan itibaren espora merak salmış bir Adanalı.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Counter-Strike Global Offensive