Connect with us

Espor

CS:GO anlık oyuncu sayısı ile yeni bir rekora imza atmayı başardı

Yılların FPS oyunu CS:GO, Steam’de anlık oyuncu sayısı ile bir rekor kırdı.

CS:GO anlık oyuncu sayısı ile yeni bir rekora imza atmayı başardı.

Steam’de en sevilen ve en çok oynanan oyunlardan biri olan CS:GO anlık oyuncu sayısı ile yeni bir rekora imza atmayı başardı. FPS oyunları arasında sevilen Counter Strike 1.0 ile hayatımıza 2000 yılında Half-Life oyununun bir modu olarak girmişti.

11 yıl önce çıkan CS:GO ise Steam’de en popüler ve sevilen oyun olmaya devam ediyor. Çıkışından bu yana hem oyuncu sayısı olarak hem de espor sektöründe gündeme gelen başarıları ile sürekli adını duyduğumuz FPS türündeki oyun, yeni bir rekora da imza attı.

CS:GO anlık oyuncu sayısı 1.3 milyonu geçti

Steam verilerine göre, CS:GO anlık oyuncu sayısı 11 Şubat 2023’te tam olarak 1.320.219 oyuncuya ulaştı. Hatta bugün bile 1.324.800 oyuncuya ulaşmış durumda. İlk rekorunu 2022 yılının Nisan ayında kıran ve 1.308.963 anlık oyuncuya ulaşan Counter-Strike Global Offensive anlık oyuncu sayısı ile kendi rekorunu da kırmış oldu. Bu listeyi 1.295.114 oyuncu ile Dota 2 ve heyecanla beklenen ve 10 Şubat’ta oyuncularla buluşan ise Hogwarts Legacy 879,308 anlık oyuncu ile takip ediyor.

CS:GO oyununun bu derece başarılı bir oyuncu kitlesine ulaşmasının ve çıkışından bu yana 11 yıl geçmesine rağmen bu kadar oyuncuya sahip olmasının sebeplerinden biri de düşük sistem gereksinimlerine de sahip olması olarak gösterilebilir. Her oyuncunun rahatlıkla oynayabileceği bir oyun olan Counter-Strike Global Offensive, espor arenasında da rekabetçi oyunlar arasında fazlasıyla popüler olmaya devam ediyor.

CS:GO Sistem Gereksinimleri

Minimum Sistem Gereksinimleri

  • İşletim Sistemi: Windows 7/Vista/XP
  • İşlemci: Intel Core 2 Duo E6600 veya AMD Phenom X3 8750
  • Bellek: 2 GB RAM
  • Ekran Kartı: Ekran kartı 256 MB ya da daha üstü belleğe sahip olmalı ve Pixel Shader 3.0 desteğine sahip DirectX 9 uyumlu olmalıdır.
  • DirectX: Sürüm 9.0c
  • Depolama: 15 GB kullanılabilir alan

İlginizi Çekebilir: VALORANT Sistem Gereksinimleri 2023: VALORANT Kaç GB?

İletişim: esrasenekci@gmail.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor