Connect with us

Counter-Strike Global Offensive

CS:GO’da kan silme kodu ne?

CS: GO’da daha temiz harita için kullanılan ve “kan silme kodu” olarak da bilinen kod:

csgo kan silme kodu config

CS:GO kan silme kodu, oyuncuların config dosyalarında olmazsa olmaz denilen kodlardan biridir. Bu kod, birçok oyuncu tarafından daha rahat bir FPS ve daha temiz bir görüntü için kullanılır. “+speed; r_cleardecals” olarak bilinen bu kodu kullanarak sizden önce veya sizle birlikte yapılmış çatışmalarda etrafa saçılan kanları dağıtabilirsiniz.

Sadece kanlarla da kalmayan +speed; r_cleardecals, bombaların etkisiyle yapılarda oluşan tahribatı ve yıpranmış görüntüyü de temizler. Görüntü anlamında sorun yaşayan her oyuncunun muhakkak kullanması gereken bu kodu, istediğiniz bir tuşa atayabilir ve oyun içinde kullanabilirsiniz.

Bu işlem için yapmanız gereken “+speed; r_cleardecals” koduna bir tuş atamanız olacak. Bunu yapmak için de Steam dosyalarınızın içinde bulunan config dosyasını açıp içine [bind HANGİ TUŞLA KAN SİLMEK İSTİYORSANIZ”+speed; r_cleardecals”] yazmalısınız.

CS:GO Kan Silme Kodu: Örnek

bind shift “+speed; r_cleardecals”

Yukarıdaki kodu config dosyanıza eklediğiniz an shift’e basar basmaz etraftaki kanları ve tahribatı temizleyebilirsiniz. Genelde shift’e atanan bu görev, oyuncunun oyunda birçok kez bastığı tuş olan shift ile istemsiz bir şekilde etrafı temizlemesine olanak sağlar. Bu da sakin oynamanız gereken her anda bastığınız shift tuşu ile daha temiz bir görüntüye ulaşmanızı sağlıyor.

Hazır gelmişken FPS’i de düzeltelim

CS: GO oyuncuları için olmazsa olmazlardan biri de FPS’tir. Oyunun daha akıcı olması, rakipleri devirmenin ilk yolu olarak gösterilir. Peki CS: GO karşılaşmaları esnasında daha akıcı bir görüntü elde etmek için neler yapabilirsiniz? Onun için de CS:GO FPS Arttırma Rehberi yazımıza göz atabilirsiniz.

emre@playerbros.com

8 Yorum

8 Comments

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Counter-Strike Global Offensive