Connect with us

Counter-Strike Global Offensive

CS:GO’daki tartışmalı sis bombası hatası son güncelleme ile düzeltildi

Oyundaki tartışmalı sis bombası hatası kısa sürede düzeltildi.

CS:GO tartışmalı sis bombası hatası son güncelleme ile düzeltildi
Görsel: twitter.com/pigofps

Geçtiğimiz günlerde PGL Major Antwerp 2022’de G2 Esports’un CS:GO oyuncusu Ilya “⁠m0NESY⁠” Osipov tarafından Mirage haritasında kullanılan sis bombası hatası oldukça tartışılmıştı.

Bu Bug’ın kullanımına turnuva organizatörü PGL tarafından izin verilirken, Counter-Strike Profesyonel Oyuncular Birliği tarafından yapılan açıklama ile birlikte etkinlikte mücadele eden takımların ortak bir karar ile etkinlikte bu Bug’ı kullanmama kararı aldığı duyurulmuştu.

16 Mayıs Pazartesi gününün ilk saatlerinde ise Valve hızlı bir adım atarak sadece söz konusu hatayı giderdiği bir güncelleme yayınladı. Güncellemede düzeltilen hata “Yakın zamanda bildirilen bir duman hatası düzeltildi.” sözleri ile birlikte yer aldı.

CS:GO’daki tartışmalı sis bombası hatası nasıl gündeme geldi?

PGL Major Antwerp 2022 mücadeleleri sırasında gündeme gelen sis bombası hatası, 14 Mayıs Cumartesi günü oynanan G2 Esports – Imperial karşılaşması sonrası gündeme geldi.

Mirage haritasında oynanan karşılaşmada G2 Esports’un oyuncusu Ilya “m0NESY” Osipov, “Keskin Nişancı Yuvası” olarak bilinen noktada düşmanın ve kendi sis bombasını kullanma şekli ile düşmanın kendisini görmesini engelleyerek kendine bir görüş alanı yaratıp rakip takımdan birden fazla kişiyi öldürmüştü.

Brezilyalı Cruzeiro takımının oyuncusu João Vitor “Pigo” Delfino tarafından paylaşılan ve 1.8 milyondan daha fazla kişi tarafından görüntülenen m0NESY’nin bu Bug’ı kullandığı anları aşağıda görebilirsiniz.


İlginizi Çekebilir:

Jamppi CS:GO arenasına geri dönmeyi düşünüyor!

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Counter-Strike Global Offensive