Connect with us

Espor

Damwon KIA üst koridor oyuncusu Hoya’yı kadrosuna kattı

Stratejik analist görevini üstlenen Daeny ise ana koç pozisyonuna yükseltildi

Damwon KIA üst koridor oyuncusu Hoya'yı kadrosuna kattı

Kore ligi LCK’de son üç sezonun şampiyonu Damwon KIA üst koridor için kadrosuna yeni bir isim dahil etti. Geçtiğimiz haftalarda 2022 Bahar Mevsimi beşlisini duyuran Damwon ekibi üst koridora çaylak Burdol’un yanına Fredıt BRION’dan Hoya‘yı transfer etti. CanyonShowmakerDeokdam ve Kellin dörtlüsünde kesin karar kılan Damwon KIA, GEN ekibinden kadrosuna kattığı tecrübesiz oyuncu Burdol’a bütün sezon güvenemeyeceğini belli etti.

Damwon KIA 2022 LCK Bahar Mevsimi kadrosu

  • Üst koridor: Burdol / Hoya
  • Orman: Canyon
  • Orta koridor: Showmaker
  • Alt koridor: Deokdam
  • Destek: Kellin

LCK 2021 Yaz Mevsimi’ni 5G 13M ile dokuzuncu sırada bitirerek mevsim finallerine katılamayan Fredit BRION kadrosunda Hoya bireysel performansıyla dikkat çeken isimlerden biriydi. Khan‘ın emekli olduğunu duyurmasının ardından Afreeca Freecs forması giyen Kiin’in transfer edileceği düşünülse de Damwon KIA önce Burdol, ardından Hoya eklemeleriyle kalite olarak taraftarların beklentisinin altında kaldı.

Bunun yanı sıra geçtiğimiz mevsim stratejik analist görevini üstlenen Daeny, yeni sezon için ana koç pozisyonuna yükseltildi. Bir yıldır takımın koçluğunu yapan efsane isim kkOma ise önümüzdeki mevsim atletik direktör / oyuncu direktörü olarak görev yapacak.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor