Connect with us

Espor

Dark Passage çeyrek finallerde NASR Esports’u devirdi

Yarı finallere çıkan ilk isim Dark Passage oldu!

Dark Passage çeyrek finallerde NASR Esports'u devirdi

Şampiyonluk Ligi 2022 Kış Mevsimi çeyrek final karşılaşmaları hızla başladı. Playoff’ların açılışını çeyrek finaller kapsamında Dark Passage – NASR Esports 26 Mart Cumartesi saat 14:00’da yaptı. Beş maçlık bir seri üzerinden oynanan ilk çeyrek final karşılaşmasındaki taraflardan DP grup aşamasını 6. sırada bitirirken, NASR ise 3. sırada bitirmişti.

Saat 14:00’da başlayan ilk karşılaşmaya Dark Passage tarafı ilk dakikalarda rakip kule altında skorlar alarak hızlı başladı. Maçın sonucu hakkında ipucunu ilk dakikalarda veren DP, rakibinin hatalarını iyi değerlendirerek öne geçti ve dakika 32’de galibiyete ulaştı.

Günün ve aynı zamanda ikinci karşılaşmasında yine Dark Passage rüzgarı esti. İlk dakikada başlayan çatışmada DP hem moral hem de skor üstünlüğü ile ayrıldı. Kartopu etkisini gördüğümüz DP karşılaşmayı önde götürse de NASR Esports son dakikaya kadar pes etmedi. Kazandıkları takım savaşı ve ele geçirdikleri Baron güçlendirmesinin ardından dakika 32’de DP tarafı tekrardan galibiyete ulaştı.

NASR Esports, Dark Passage’a bu kadar kolay değil dedi

Seride durumun 2-0’a gelmesinin ve DP’nin galibiyete ulaşmasına bir adımı kala NASR Esports o kadar kolay değil dedi. Serinin üçüncü karşılaşmasına yine DP tarafı önde başlasa da, karşılaşma kafa kafaya gitti. Dakika 30’da gerçekleşen takım savaşının ardından karşılaşmada ipleri eline alan NASR Esports, 37.dakikada galibiyete ulaşarak durumu 2-1’e getirdi.

Beş maçlık serinin dördüncü karşılaşmada kule altı giren taraf bu sefer NASR Esports oldu. NASR tarafı ilk skoru alsa da, yanlış adımlar atması üzerine Dark Passage tarafı skor farkını oldukça açtı. Dakika 28’deki takım savaşını kazanmasının ardından geri dönüş yapmaya başlayan NASR, oldukça başarılı bir oyun ile dakika 39’da rakibinin Nexus’unu yok etti ve seride durumu 2-2’ye getirdi.

Serinin son ve aynı zamanda karar karşılaşmasında yine açık ara önde giden bir takım olmadı. Kafa kafaya giden karşılaşmada rakibinin küçük hatalarını değerlendiren DP, farkı yavaşça açarak dakika 23’de hem takım savaşını hem de Baron güçlendirmesini kazandı. Sayaç dakika 34’ü gösterdiğinde Dark Passage, seriye son noktayı koydu.

Beş maçlık bir seri üzerinden oynanan ilk çeyrek final karşılaşmasında ligin üçüncüsü rakibini 3-2’lik bir skor ile mağlup eden Dark Passage, yarı finallerde mücadele etmeye hak kazandı.


İlginiz Çekebilir:

Akademi Ligi 2022 Kış Mevsimi şampiyonu Fenerbahçe Espor Akademi oldu

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor