Connect with us

Espor

TBF 2022 Özel: Denizbank İstanbul Wildcats’in Türkiye Büyük Finali 2022 yolculuğu

Denizbank İstanbul Wildcats’in #TBF2022’ye giden mücadelesine birlikte göz atalım!

TBF 2022 Özel: Denizbank İstanbul Wildcats'in Türkiye Büyük Finali 2022 yolculuğu
Twitter: LoLespor

Türkiye Büyük Finali 2022‘ye sadece bir gün uzaktayız ve şampiyonun kim olacağı ise taraftarları heyecanlandıran bir merak konusu. Yarın yani 10 Eylül Cumartesi günü oynanacak olan Fenerbahçe EsporDenizbank İstanbul Wildcats finalinde Şampiyonluk Ligi 2022 Yaz Mevsimi‘nin şampiyonunun belli olacak olmasının yanı sıra, Worlds 2022‘de ülkemizi temsil etme hakkına sahip olacak takım da belli olacak.

Şimdi Türkiye Büyük Finali 2022‘de mücadele edecek iki takımın mücadelesine yakından bir göz atalım. Dün Fenerbahçe Espor‘un bu finale uzanan heyecanlı ve zorlu macerasına göz atmıştık. Eğer hala okumadıysanız sizi kısa süreliğine buraya misafir etmek isteriz. Şimdi ise sıra kupanın bir diğer ucundan tutan Denizbank İstanbul Wildcats‘in finale uzanan yolculuğunda.

Denizbank İstanbul Wildcats’in Türkiye Büyük Finali 2022’ye uzanan mücadelesi

Şampiyonluk Ligi 2022 Yaz Mevsimi’nin lig aşaması boyunca istikrarını koruyarak ilerleyen üç tane takım vardı diyebiliriz. Bu takımlar NASR Esports, Denizbank İstanbul Wildcats ve Dark Passage‘dı. Finalistlerden biri olan Denizbank İstanbul Wildcats ekibi, lig aşamasının 4. haftasına 5 galibiyet ve 1 mağlubiyet ile girmişti. 4. haftanın ilk gün maçlarında Wildcats, Papara SuperMassive Blaze ekibine mağlup olarak 2. mağlubiyetini almıştı.

Daha sonra 4. haftanın son maçında lig aşamasının sonlarında yaşanan tiebreak mücadelesine büyük etkisi olan Denizbank İstanbul Wildcats – Dark Passage karşılaşması oynandı ve Wildcats galip gelmeyi bildi ve o haftanın sonunda iki takım da 6 galibiyet ve 2 mağlubiyet ile ligin ikinciliğinde bulunarak 8 – 0 ile lider olan NASR Esports‘u takip ettiler.

LoLespor‘da heyecanlı anlar yaşanan son haftaya geldiğimizde ise aynı dev karılaşma oynandı ve çeyrek finalleri zincirleme bir şekilde etkileyecek sonuçlar geldi. 9. hafta 1. gün maçlarında Wildcats karşısında galip gelen Dark Passage o gün kazanarak iki takımı da 13 galibiyet ve 4 mağlubiyete getirmiş oldu.

İki takımın da tek amacı 2. olup direkt olarak yarı finalde mücadele etmekti. Bu yüzden 9. hafta 2. gün maçlarını kazanmaları gerekiyordu ve öyle de oldu. İki takımın da galibiyet ve mağlubiyet sayısı 14-4 olduğu için tiebreak mücadelesi oynandı.

Dark Passage galibiyeti sonrası Wildcats, direkt olarak finalde

Tiebreak maçında Dark Passage‘ı yenen Denizbank İstanbul Wildcats ekibi direkt olarak yarı finallere çıkmaya hak kazandı ve çeyrek finallerin tamamlanıp, NASR Esports‘un kendi rakibini seçmelerini beklediler. NASR Esports’un Fenerbahçe tercihinden sonra Wildcats’in rakibi Galatasaray Espor‘u çeyrek finalde 3-1 ile geçen Papara SuperMassive Blaze oldu.

Yarı finallerde rakibini 3-0 ile rahat bir şekilde geçen Wildcats şimdi ise yarın oynanacak finali bekleyerek geçen mevsimde olduğu gibi şampiyon olmayı amaçlıyor. Lig aşamasında ve mevsim finallerinde başarı gösteren Denizbank İstanbul Wildcats‘in oyuncusu HolyPhoenix ek olarak mevsim ödüllerinde de başarılarını taçlandıracak ödüllere layık görüldü. HolyPhoenix göstermiş olduğu performans ile Mevsimin En Değerli Oyuncusu ve Mevsimin En İyi Alt Koridor Oyuncusu ödülünü alarak takımını gururlandırdı.


İlginizi Çekebilir:

FUT Esports bombayı patlattı! Nova Esports ortaklığı duyuruldu

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor