Connect with us

Espor

FUT Esports bombayı patlattı! Nova Esports ortaklığı duyuruldu

FUT Esports, Honor of King sahnesine Nova Esports ortaklığı ile giriş yapıyor.

FUT Esports bombayı patlattı! Nova Esports ortaklığı duyuruldu

Geçtiğimiz günlerde FUT Esports, sosyal medya hesapları üzerinden bir kısa video paylaşmış ve bu videoda takımının logosundaki bir değişikliğe dikkat çekiliyordu. İlk paylaşımdan yaklaşık bir gün sonra taraftarlar tarafından beklenen açıklama gerçekleştirildi.

8 Eylül Perşembe gününün akşam saatlerinde yayınlanan duyuru ile birlikte temsilcimiz FUT Esports ile Çin merkezli espor organizasyonu Nova Esports’un güçlerini birleştirdiği bilgisi paylaşıldı.

FUT Esports: “Hedef dünya şampiyonası”

İki elektronik spor takımının kurduğu iş birliğinin duyurulduğu açıklamada belirtilene göre bu ortaklık şu anlık sadece mobil MOBA oyunu Honor of Kings ile sınırlı.

Takım tarafından yapılan paylaşımda “FUT Esports 🤝 Nova Esports 🎯 HEDEF DÜNYA ŞAMPİYONASI! Honor of Kings sahnesine Nova Esports ile birlikte giriş yapıyoruz!” sözlerine yer verilirken, Nova Esports tarafı resmi hesapları üzerinden selam verdi.

https://twitter.com/FUTesportsgg/status/1567943352892391424

Kimdir bu Nova Esports?

Çin merkezli bir espor organizasyonu olan Nova Esports ilk olarak 2016 yılında Clash Royale klanı olarak hayata geçirildi. Kısa süre içerisinde bir espor organizasyonuna dönüşen ve CEO pozisyonunda Oktay Olcen’in olduğu takım, 2020 yılında Hong Kong borsasında işlem gören Imperium Group Global Holdings Limited tarafından satın alındı.

Geçtiğimiz dönemde PMGC 2021 şampiyonluğuna ulaşması ve Wild Rift Icons 2022 şampiyonu olması ile bizim de gündemimize gelmiş olan takım, League of Legends: Wild Rift, Game for Peace, PUBG Mobile, Call of Duty: Mobile, Clash Royale, Brawl Stars ve FIFA 20 gibi alanlarda mücadele ediyor.


İlginizi Çekebilir:

Wild Rift Icons 2022 Şampiyonu Nova Esports!

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor