Connect with us

Espor

Digital Athletics: “Yaşanan problemler çözülememiştir”

Olaylı Digital Athletics ve bacyx ayrılığının yankıları sürüyor.

Digital Athletics ve Thunderbolts Gaming arasında bacyx gerginliği

Geçtiğimiz haftalarda CS:GO oyuncusu Muhammet “mini” Salman’ın Eternal Fire ekibine transferi sürecinde yaşananlar ile gündeme gelen Digital Athletics, 13 Mart Pazar gününün akşam saatlerinde yapılan başka bir açıklama ile bu sefer Thunderbolts Gaming ile Tolga “bacyx” Bacak transferi nedeniyle karşı karşıya gelmiş ve konunun üç tarafı da açıklamalarda bulunmuştu.

14 Mart Pazartesi gününün akşam saatlerinde Digital Athletics tarafından yapılan yeni açıklamada TBG tarafı ile aralarında geçen süreç anlatıldı. bacyx’in kadro dışı bırakılmasından 5 ay sonra transfer sürecinin başladığı belirtilen açıklamada deneme sürecinin ardından Thunderbolts Gaming’in düşündükleri bonservis ücretini bildirdiklerini, fakat anlaşılamaması üzerine İstanbul’a davet edilen oyuncunun takımına geri çağrıldığı ifade edildi.

Digital Athletics: “TBG tarafı sözde oyuncu transferini açıklamıştır”

Geri çağırma durumunun gerçekleşmesinden bir gün sonra oyuncunun kulübe ihtar çekerek sözleşmesini tek taraflı olarak fesih ettiğinin dile getirildiği açıklamada bu sözleşmenin haksız olarak fesih edildiği belirtilirken, TBG’nin transfer duyurusu hakkında “14.03.2022 tarihinde TBG tarafı sözde oyuncu transferini açıklamıştır.” sözleri kullanıldı.

Digital Athletics tarafı bu duyurulardan sonra Thunderbolts Gaming ile iletişime geçerek açıklama istemelerinin ardından gerçekleşenleri açıklamalarında şu sözler ile aktardı:

“TBG tarafı oyuncunun arkasında olduklarını söyleyerek, sözde haklı bir fesih yaptığını ve geçerli bir kontratının olmadığını belirtmiştir. Bütün bu konular hakkında görüşmek için DA Kulüp Sahibi Ali Yörenç, TBG Kulüp Sahibi ile toplantı yapmak istemiştir. İlk başta önceden takımda görev alan Can Bey’in değerli eşinin kulüp sahibi olduğu söylenmiş, sonrasında bütün bu süreçte bizle iletişimde olan Anıl Bey ve Enes Bey’in kulüp sahibi olduğu belirtilmiştir.”

Takımın resmi açıklamasının sonunda ise “Kısacası, yönetimimiz TBG resmi kulüp sahibine ulaşamadığı için Tolga “bacyx” Bacak’ın transferi hakkında yaşanan problemler çözülememiştir.” sözleri yer aldı.

Dereli: “Fesih ihtarnamesine cevap dahi verilmemiştir”

Digital Athletics’in iddialarına bacyx tarafından cevap, yine avukatı Hüseyin Emre Dereli aracılığı ile verildi. Müvekkilinin fesih adımına dair kanun maddelerini paylaşan Dereli, DA tarafının açıklamasına karşı şu sözleri dile getirdi:

“Feshin ısrarla geçersiz ve haksız olduğunu iddia eden Digital Athletics takımı, her nasılsa feshin neden haksız olduğu konusunda tek bir açıklama dahi yapmamış, tanzim edilen fesih ihtarnamesine cevap dahi vermemiştir. İşbu güne kadar hem müvekkilin hem de Digital Athletics takımının ticari itibar ve marka haklarına zarar vermemek amacıyla fesih sebepleri tarafımızca detaylı olarak açıklanmamıştır.”

bacyx tarafından DA’ya açık çağrı

Avukat Hüseyin Emre Dereli’nin sosyal medya hesabı üzerinden yayınlanan açıklamada Digital Athletics tarafına bir açık çağrıda da bulunuldu. Çağrıda şu istekler yer aldı:

“Feshin ısrarla haksız olduğunu, tüm oyuncularının gününde maaş ödemelerini aldığını iddia eden Digital Athletics takımına açık çağrımızdır. 10/03/2022 tarihinde tarafınıza tebliğ edilen ve fesih gerekçelerinin yer aldığı fesihnamenin bir örneğinin kamuoyuyla paylaşılmasını, tarafınızca işbu fesihnamenin kamuoyuyla paylaşılmaması halinde bundan böyle müvekkilin zan altında bırakılmaması, e-spor camiasının yanlış bilgilendirilmemesi için 10/03/2022 tarihinde tarafınıza tebliğ edilen fesih ihtarnamesi hakkında “haksız fesih” ibaresinin kullanılmamasını rica ederiz.”


İlginizi Çekebilir:

Digital Athletics mini ve Eternal Fire hakkında bir açıklama paylaştı!

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor