Connect with us

Espor

Eternal Fire kurucusundan Digital Athletics’e sert cevap

Güven: “Oyuncuları köle olarak gören bu kulüp ve yöneticilerine çok fazla cevap verip prim vermeyeceğim”

Eternal Fire kurucusundan Digital Athletics'e sert cevap

Digital Athletics ekibinin hem VALORANT hem de Counter Strike: Global Offensive tarafında oyuncuları ve diğer takımlar ile arasındaki sorun gündemde kalmaya devam ediyor. 14 Mart Pazartesi günü DA’nın Eternal Fire ve Muhammed “mini” Salman hakkında yayınlamış olduğu açıklamaya cevap, aynı gün içerisinde geldi.

İlginizi Çekebilir: Digital Athletics mini ve Eternal Fire hakkında bir açıklama paylaştı!

Eternal Fire takımının Kurucusu ve CEO’su Furkan Güven, kişisel Twitter hesabı üzerinden tartışmalı transfer süreci ve sonrasındaki paylaşımlara dair bir açıklama yayınladı.

Açıklamasına “Arkadaşlar oyuncuları köle olarak gören bu kulüp ve yöneticilerine çok fazla cevap verip prim vermeyeceğim.” şeklinde oldukça sert bir cümle ile başlayan Güven, bu konu hakkında takım tarafından bir açıklama yapılmayacağını söyleyip, şöyle konuştu:

“Sözleşmeyi Muhammed arkadaşımızın sözleşmeyi fesih ettiği tarih transfer onay mailinden öncedir. Her şey ispatlıdır. Bu bahsi geçen kulüp hakkında yarın itibari ile hukuki süreç başlatılmış olacak”

Eternal Fire CEO’su Güven: “Adı geçen kulübün hiçbir tutar yanı yoktur”

22 yaşındaki oyuncunun takımda 6.oyuncu olmak istemediğini ve Eternal Fire bünyesinde bulunmak istemediğini söylediğini dile getiren Güven, iddiaları şöyle yanıtladı:

“Bizde diğer adı geçen kulüp gibi bonservisini alıp zorla burada tutamayız. Bonservisi sizde olmayan bir oyuncunun sözleşmesini fesih ettiği bir oyuncunun parasını neden size ödeyeceğim onu anlayamadım? Ek olarak ödeyip alıyor bile olsam oyuncunun rızası olmadan böyle bir şey nasıl mümkün olabilir ? Araç mı bu ? Nasıl bir sözleşme mantığınız var ? Ek olarak transfer sürecinde 60 kere karar değiştirip 40 kere fiyatını değiştirdiğiniz olayları insanlara doğru ve dürüstçe anlatın. Hukuki süreç başlamıştır arkadaşlar adı geçen kulübün hiçbir tutar yanı yoktur. Zaten bu ilk değil her yönden bir şeyler akıyor.”

Furkan Güven ayrıca daha fazla konuşmayacağını, gerekli açıklamayı bu platform üzerinden değil, yasal yollardan mahkemenin sonuçlanmasının ardından gerekli açıklamayı yapacağını sözlerine ekledi.

“mini kardeşimize de sonuna kadar sahip çıkacağız. Hodri meydan!”

Açıklamasının ardından kısa bir süre sonra Tweet atan Güven, ek olarak şu ifadeleri kullandı:

“Sizin aylardır üzerinde hiç bir resmi suçlama bulunmayan oyuncuyu yedeğe çektiğiniz. Sözleşmenizde yazmamasına rağmen maaşını doğru ödemediğiniz, Kariyerine balta vurmaya çalıştığınız Muhammed mini kardeşimize de sonuna kadar sahip çıkacağız. Hodri meydan!”


İlginizi Çekebilir:

Digital Athletics mini ve Eternal Fire hakkında bir açıklama paylaştı!

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor