Connect with us

Espor

DK Khan: ”Uluslararası sahnede Flandre’ye karşı oynamak istiyorum.”

”Oyuncular mental düşüş yaşayabilir fakat işleri gereği bunun üstesinden gelmek zorundalar.”

Khan

Son LCK şampiyonu Damwon KIA’nın geçtiğimiz sene sonunda Nuguri’nin yerine transfer ettiği popüler üst koridor oyuncusu Khan, 2-0 kazandıkları KT Rolster serisinin ardından takımın gidişatı hakkında düşüncelerini dile getirdi. Birkaç gün önce takıma katılan koç Daeny ile ilgili sorulara da yanıt veren tecrübeli oyuncu, takım içerisinde oluşan uyumu anlattı.

Bugünkü galibiyetiniz için tebrikler. Play-off’lara katılma konusunda ne hissediyorsun?

Mevsim finallerindeki yerimizi garantilediğimiz için mutluyum. Rakibimiz olacak takımlar iyice netleşmeye başladı. Bu yüzden heyecanlıyım.

DWG adına bahar mevsimindeki dominant performansıyla kıyasladığımızda bu mevsim çok daha yavaş geçiyor. Takım açısından baktığımızda yaşadığınız en zor an hangisiydi?

Benim için her an, üstesinden gelmem gereken bir engel gibi geliyor. Her maçta, özellikle de yaz mevsiminde sahip olduğum zihniyet bu. Son zamanlardaki en zorlu anın kesinlikle MSI finalleri olduğunu düşünüyorum.

T1’in eski koçu Daeny analist koçu olarak DWG KIA’ya yeniden katıldı. Takım arkadaşlarınızın onunla çalışma tecrübesi olmasına rağmen, bu senin için bir ilk. Bize ilk deneyiminden bahseder misin?

Metayı analiz etme yeteneğine çok şaşırdım. Metayı çabucak anlıyor ve metada gelişmek için ne yapması gerektiğini biliyor. Daeny geçen yıl diğer takım arkadaşlarımla birlikteydi, bu yüzden takıma dahil olmakta hiçbir sorun yaşamadı.

Taraftarlar mental olarak tükenmiş olduğunuz konusunda endişeli. ShowMaker MSI’dan sonra yaptığı yayın sırasında mental çöküş yaşadığını söylemişti. Bu konuda neler söylersin?

Bir profesyonel olarak, yorgun hissetmeye yer olmadığını düşünüyorum. Kesinlikle mental düşüş yaşanabilir, ancak iş tanımımızın bir parçası da bu yorgunluğun üstesinden gelmektir. Tüm oyuncular arasında bile ShowMaker’ın en profesyonellerden biri olduğunu düşünüyorum, bu yüzden her zaman nasıl daha iyi olabileceğini düşünüyor. Endişelenmeye gerek yok.

Worlds hala biraz uzak olsa da, uluslararası sahnede karşılaşmak istediğiniz yabancı oyuncular veya takımlar var mı?

Eğer bazı üst koridor oyuncuları seçmek zorunda olsaydım, LPL’de oynayan ‘TheShy’ ve ‘Flandre’ gibi oyunculara karşı oynamak isterdim. Takımlar açısından, bence Misfits Gaming çok iyi bir oyun oynuyor ve doğru yoldalar.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor