Connect with us

Espor

YamatoCannon, Fnatic’in güncel durumu ve gelişimi ile ilgili konuştu!

Fnatic koçu @YamatoMebdi, takımın güncel durumu ile ilgili açıklamalarda bulundu!

yamatocannon

Fnatic League of Legends takımı bu yıl çok köklü değişikliklere gitti. Bu değişiklikler ardından ekip bu sezonu beşinci sırada bitirerek alışkın olmadıkları bir sıralama yakalamış oldu!

Yapılan bu köklü değişiklikerin ilki eski ormancı Selfmade’in takımdan gönderilip ünlü üst koridor Bwipo’nun orman rolünü üstlenmesiydi. Üst koridora da LFL’den bir çaylak getiren ekip koç rolünde de YamatoCannon ile anlaştı.

Dot Esports ile yaptığı röportajda YamatoCannon takımın güncel halini değerlendirdi:

“Aşılarımızı olmuştuk ve bu bazılarımızı etkiledi, oldukça hastalandık” dedi. “Aşı olduğum için mutluyum, ancak ligin yedinci haftasında ivmemizi ve ritmimizi kaybettik ve eskiden nasıl oynadığımızı yeniden hatırlamaya çalıştık. Ama o kadar da iyi gitmedi.”

Takım ile ilgili detay vermekten kaçınan koç, oyunlarındaki sıkıntıların aslında bariz olduğunu ve oyunların yeniden izlendiğinde bu sorunların açıkça göründüğünden bahsetti. Tam olarak kendi oyunlarını sezon boyunca ortaya koyamamalarının da kendilerini playofflarda avantajlı bir duruma koyacağını da ekledi.

İlginizi Çekebilir: 

LEC’de normal sezonun tamamlanmasıyla birlikte play-off eşleşmeleri belli oldu

“Takımların, onlarla maçımız olduğunda karşılarında ne bulacaklarını bilmekten kaçınmalarını istiyorum.”

Takımdaki en önemli değişiklik olan Bwipo ve çaylak üst koridor Adam hakkında ise genel olarak şu söylemler yer aldı:

“Karakterinde ve oyuna yaklaşımlarında birçok değişiklik görüyorum, sonuçtan çok memnunum çünkü Bwipo herhangi bir oyuncuyla takılabilen bir ormancı. Bwipo ile sezon boyunca çok ama çok gurur duyuydum. Çılgın performanslar sergiledi ve daha fazlasını playofflarda gösterecek. O gerçekten kendi unsurunda olacak, bence orman çok takım odaklı bir rol ve takım daha iyi hale geldikçe Bwipo daha da parlayabilecek.”

“Adam ise henüz çok genç. Bazı maçlarda sahne korkusundan dolayı tam performans gösteremese de izlediği yoldan memnunum. Ben onun ortaya koyduğu oyunu beğeniyorum.”

Fnatic’i ve diğer LEC playoff maçlarını buraya tıklayarak izleyebilir, YamatoCannon’ın röportajına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz!

ESL Gaming, Gameloft for Brands ile ortaklığını duyurdu!

8 yaşından beri oyun oynayan, esporla tanıştıktan sonra hayatı değişen bir insan. 10 yıllık League of Legends oyuncusu. Bilgisayar mühendisi.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor