Connect with us

Wild Rift

Valdus Esports, Wild Rift turnuvalarından yasaklanan ikinci takım oldu!

Filipin merkezli espor organizasyonu Valdus Esports’un, Wild Rift takımı banlandı!

Filipin merkezli espor organizasyonu Valdus Esports League of Legends: Wild Rift takımı, kuralları ihlal ettikleri için Riot Games turnuvalarından yasaklandı.

Organizasyon oyuncularından biri hesap paylaşımı nedeniyle suçlu bulundu. Riot Games, kural kitapları konusunda çok titiz davranıyor ve her türlü ihlal, birkaç ay boyunca ve hatta bir yıl boyunca yasaklamalara yol açmaktalar.

Wild Rift’te Temmuz ayında, hem Valdus espor hem de Amihan espor Riot tarafından herhangi bir Wild Rift etkinliğine katılmaktan men edildi.

Temmuz ayı ortalarında yasaklanan ilk takım Amihan espor oldu. Oyunculardan birinin yaşının yanlış olduğu bir belgede sahtecilik yaptıkları için yasaklandılar. Riot’un etkinliklerine katılmak için minimum yaş 17’dir ve oyuncularından birinin yaş gereksinimini karşılamadığı görülüyor.

Riot Games oyuncunun menajerini, takım sahibini ve oyuncuyu değişen zaman dilimleri için ayrı ayrı yasakladı. Menajer bir yıl men cezası alırken, oyuncu sadece dokuz ay men cezası aldı. Takım sahibi ise, sadece iki yıl sonra itiraz etme seçeneği ile süresiz olarak yasaklandı.

Her oyun tarzına ilgisi olan, manga ve anime tutkunu. İletişim: uraheramo@outlook.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Wild Rift