Connect with us

Twitch

Ünlü yayıncı Dr Disrespect, Twitch’e dava açıyor!

Ünlü yayıncı Dr Disrespect, Twitch’e dava açıyor!

Dr Disrespect

2020’nin Haziran ayında sebebi açıklanmadan Twitch‘ten yasaklanan Dr Disrespect, yayın platformuna dava açıyor!

Dr Disrespect, yasaklı olduğu süre boyunca Youtube üzerinden içerik üretmeye devam ediyordu. Yasaklanmasının üstüne içeriklerinde bundan bahsetmemeye dikkat eden yayıncı, yasaklanmasının birinci yıl dönümünde bazı açıklamalarda bulundu. Neden yasaklandığını öğrendiğini belirten yayıncı, Twitch’e dava açacağını da açıkladı.

Yayınladığı videoda takipçilerine alaycı bir tonla seslenen Dr Disrespect’in açıklaması bu şekilde oldu:

“Bunun hakkında konuşamam fakat çoğu insan bana neden yasaklandığını biliyor musun diye soruyor. Evet artık biliyorum (aylardır biliyordum). Onları dava etmemizin bir nedeni var. Başka nasıl anlatacağımı bilmiyorum. Tazminat miktarı ve…”

https://twitter.com/LordVega/status/1429945921413001220

“Doc neden banlandığını bildiğini ve Twitch’e dava açacağını söyledi. ÇOK İYİ”

Dr Disrespect, yasaklanmasından muzdarip olduğundan ve zarar gördüğünden bahsederken hayal kırıklığına uğramış görünüyordu. TwitchTracker‘a göre yasaklandığı sırada yayıncı 23 bine yakın aboneye sahipti. Yayınlarını takip edenler anlık aldığı bağış miktarlarını da biliyordur.

İçerik üreticilerini yasaklama nedenini açıkça belirtmeyen Twitch, “Bir yayıncının, Topluluk Kurallarımızı veya Hizmet Şartlarımızı ihlal ettiğine dair bir kanıta sahip olduğumuzda, yasaklayabiliriz.” harcinde bir açıklamada bulunmadı. Fakat Dr Disrespect Twitch’e dava açtığında nedeni ortaya çıkabilir, ancak şu anda durumun sıkı takipçileri için sebeplerin öğrenilmesine daha var gibi duruyor.

İlginizi Çekebilir:

2021 Dünya Şampiyonası Çin yerine Avrupa’da düzenlenecek!

Jhin’in maskesinin altında sakladığı yüzü ortaya çıktı!

8 yaşından beri oyun oynayan, esporla tanıştıktan sonra hayatı değişen bir insan. 10 yıllık League of Legends oyuncusu. Bilgisayar mühendisi.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Twitch