Connect with us

Espor

Ekrem “l0gicman” Aydın açıklamaları ile tepki topladı

Twitch Bit olaylarının ardından açtığı ilk yayında konuşan l0gicman, gündeme bomba gibi düştü.

Ekrem "l0gicman" Aydın tepki toplamaya devam ediyor
Görsel: twitch.tv/logicmanvlr

2021 yılının Ekim ayının son günlerinde gündeme gelen Twitch Bit olayları, Türkiye Büyük Millet Meclisine kadar taşınmış, İçişleri Bakanlığı ve Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı tarafından soruşturma başlatılmıştı. Alevleri dinen olay, 22 Kasım Pazartesi gününün akşam saatlerinde Ekrem “l0gicman” Aydın tarafından yapılan açıklamalar ile tekrardan gündeme geldi.

Adı Twitch Bit olaylarında anılan l0gicman, 22 Kasım Pazartesi gününün akşam saatlerinde açtığı Twitch yayınında BBL Esports takımından ayrılışı ve Twitch Bit olayları hakkında konuştu.

İzleyicilerden gelen sorular üzerine konuşan Aydın, “Yani birazcık akıl var mantık var, genellikle zaten yazanların hepsi böyle yok dolandırıcı, hırsız falan filan kardeşim ben ne dolandırıcıyım ne hırsızım. Benim burada abim de izliyor, öz abim. Yakınlıkla ilgileniyor bu işle avukatlarla beraber. Ben ne hırsızım ne dolandırıcıyım yani birazcık mantıklı düşünün anladın mı.” sözlerini dile getirirken, şöyle devam etti:

“Bir insan neden avukatlığını yaksın ya da ben yedi yıldır bu l0gicman ismine nasıl diyeyim size genellikle şampiyonluklar ile tanırsınız beni anladın mı? Ben 7 yıldır bu ismi yapmak için çok emek verdim çalıştım. Gidip 10-15 bin lira için ismimi kirlettirmem.”

l0gicman: “Tamam oldu bir şey yaptık bir sala***.”

Canlı yayın sırasında konu hakkında konuşmaya devam eden VALORANT oyuncusu “Tamam oldu bir şey yaptık bir sala***.” sözleri ile Bit olaylarına bulaştığını dile getirirken, çalıntı kredi kartları konusunda “Ama biz kimse yemin ediyorum ki kredi kartı olduğunu bilmiyorduk. Öğrendikten sonra üç tane avukatımla bu işin içindeyim, takipteyiz.” dedi.

Yargılanma konusu hakkında da konuşan Aydın, “Yani beni kimse yargılayamaz anladın mı? Yargılayacak olan insanlar siz değilsiniz. Beni devlet yargılar, Twitch yargılar onlara ben elimden gelen her türlü desteği yardımcı olacağım. Şöyle söyleyeyim ben size düzenli yayın açacağım.” sözleri ile hem yargılanma konusu hakkındaki düşüncelerini hem de yayınlara geri döndüğü haberini aktarmış oldu.

“Benim ismimi kötüleyen herkese dava açacağım”

Espor haber platformları hakkında da konuşan l0gicman, “Ya bu arada şunu da söyleyeyim Twitter’da geçenlerde bizim bir arkadaşımız LFT attı. Bazı espor haber sayfaları var LFT attıktan sonra ismini karalamaya çalışan. Kardeşim Twitter’da herhangi bir espor sayfası bak size tekrar söylüyorum yakından ilgilenen avukatlarım var. Benim ismimi herhangi bir karalayabilen, karalamaya çalışan herkese dava açacağım. Ertesi gün.” dedi.

Yayının ilerleyen zamanlarında Esporkolik’in Tweet’ini okuyan esporcu, “Seni yarın Esporkolik yargıya veriyorum, haberin olsun. Açık açık şu anda yayında da söylüyorum.” sözlerini dile getirdi.

Buraya tıklayarak l0gicman tarafından açılan yayının tekrarına ulaşabilirsiniz.


İlginizi Çekebilir:

Twitch, Bit olayı hakkındaki ilk açıklamasını Playerbros’a yaptı

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor