Connect with us

Espor

2. Football Manager eSpor Ligi başlıyor!

FM Turkey eSport, altıncı organizasyonunu 22 Aralık Çarşamba akşamı başlatacağını duyurdu.

2. Football Manager eSpor Ligi başlıyor!

Senenin sonuna yavaş yavaş gelirken FM Turkey eSport, altıncı organizasyonu olan 2. Football Manager eSpor Ligi’ni 22 Aralık Çarşamba akşamı saat 21:00’de başlatacağını duyurdu. Şu ana kadar çok kapsamlı dört turnuva ve bir de çok büyük lig organizasyonunu başarıyla tamamlayan ve dağıttığı 1.600 TL ödülle oyuncularına keyifli bir paylaşım alanı oluşturan FM Turkey eSport, 2. Football Manager eSpor Ligi şampiyon olan kulübün menajerine 350 TL’lik ödülün yanı sıra, Fransa Dil Okulları’nda 2 haftalık Fransızca Dil Eğitimi ve ligi ikinci sırada tamamlayan menajere de 50 TL ödül vermeyi planlıyor. Böylelikle yılın sonunda toplam 2.000 TL ödülü e-spor severlerle paylaşacak.

25 Ocak 2021’de kurulan FM Turkey eSport, hâlen daha Türkiye’nin ve yeryüzünün ilk Football Manager E-Spor Takımı ve en büyük turnuva platformu konumunda. 23 yıllık deneyimini tüm Türkiye ile paylaşan Mert Kuyumcu, yaptığı açıklamada şöyle konuştu:

“2022 yılında çok büyük yatırımlar yaptığını ve bu yatırımların e-spor camiasında bir ilk olacağının altını çizdi. Zaten 9 Haziran 2021 tarihinde e-spor dünyasının ilk dijital sanat eseri NFT’sini üreten FM Turkey eSport, beş farklı Football Manager severlerle bu eserini paylaştı. Şimdi 3 Ekim 2021 tarihinde ürettiğimiz NFT’miz için çekilişler düzenliyoruz. 2022’de yepyeni eserler yaratmaya ve futbol severlerle paylaşmaya devam edeceğiz. Esas değişimi, organizasyonlarımıza katılan oyuncularımıza vereceğimiz ödüllerde gözlemleyeceğiz. Kripto dünyasına adım atmışken, ödül sistemimizde de henüz e-spor dünyasında düşünülmemiş bir noktaya geliyoruz. Henüz çok gizli, uluslararası büyük bir iş ortaklığı yaptık ve herkesi şok edeceğiz. Bununla da sınırlı kalmıyoruz, Haziran 2022’de uluslararası bir organizasyon düzenleyeceğiz, çünkü FM Turkey eSport yeryüzünün ilk Football Manager E-Spor Takımı ve yenilikçi, lider turnuva platformu. Buna layık olmaya çalışacağız. Bir kaç konu daha var ama her şeyi burada açıklamamayı uygun görüyorum.”

Katılımcıların yaş ortalamasının 31 olduğunu vurgulayan Mert Kuyumcu, İstanbul, Ankara ve İzmir ağırlıklı olmak üzere, Adana, Mersin, Mardin ve Artvin’den katıldıklarını belirtti. 2022 yılının Şubat ayında yapacakları 5. Football Manager eSpor Turnuvası için yepyeni menajerlerin aralarına katılacağı bir sistem kurduklarını ve daha fazla FM22 oyuncularına ulaşacaklarını aktardı.

22 Aralık Çarşamba akşam saat 21:00’de Twitch canlı yayınında kura çekimi ile başlayacak ve yeni yılın ilk haftalarında sona erecek 2. Football Manager eSpor Ligi büyük heyecan yarattı.


İlginizi Çekebilir:

CS:GO Rüyalar ve Kabuslar yarışması kazananları belli oldu

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor