Connect with us

FIFA

Electronic Arts Rus takımlarını FIFA 22’den kaldırıyor

Oyun dünyasından Rusya’ya tepkiler giderek artıyor

Electronic Arts Rus takımlarını FIFA 22'den kaldırıyor

Son bir haftadır tüm dünyanın gündemini meşgul eden Rusya- Ukrayna savaşının etkileri giderek artıyor. Espor takımlarından ve oyun şirketlerinden gelen tepkilerin ardı arkası kesilmiyor. NAVI ekibinin başlattığı bağış kampanyası sonrası birçok oyun şirketi Ukrayna’nın yanında yer aldığını belirtirken Unity, Electronic Arts, Steam ve ESL gibi dev şirketler aldıkları kararlar ile Rusya’ya olan tepkilerini ortaya koyuyor.

Son olarak ESL ve BLAST’ın Virtus Pro ve Gambit ekiplerini turnuvalardan men etmesinin ardından, Electronic Arts FIFA 22’den Rusya milli takımının ve Rus takımlarının kaldırılacağını açıkladı. Resmi Twitter hesabı üzerinden yapılan duyuruda Electronic Arts, Rusya takımlarının FIFA 22, FIFA Mobile ve FIFA Online’da yer almayacağını belirtti. CSKA Moskova, Spartak Moskova, Rubin Kazan, Zenit ve Krasnodar gibi takımlar önümüzdeki günlerde oyundan kaldırılmış olacak.

Electronic Arts tarafından yapılan açıklama şu şekilde:

”Electronic Arts Ukrayna’lı insanlar ile dayanışma içindedir ve futbol dünyasındaki pek çok ses gibi, barış çağrısında bulunuyor ve Ukrayna’nın işgalinin son bulmasını temenni ediyoruz. FIFA ve UEFA’daki ortaklarımız doğrultusunda Rusya milli takımının ve tüm Rus takımlarının FIFA 22, FIFA Mobil ve FIFA Online’dan kaldırılması sürecini başlattık. Ayrıca aktif olarak oyunlarımızın diğer alanlarındaki ilgili değişiklikleri değerlendiriyoruz. 

Topluluğumuzu aksiyon alındıkça güncel durumdan haberdar edeceğiz ve biz bu güncellemeler ile uğraşırken sabır gösterdikleri için oyuncularımıza teşekkür ederiz.”

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


FIFA