Connect with us

Espor

Elwind 2018 sözleşmesinden kazandığı parayı açıkladı

Elwind net konuşmaya devam ediyor: Şimdi de 2018’de 170 bin liradan fazla kazandığını açıkladı.

2018 Sezonu’nun tamamlanmasıyla profesyonel esporcu kariyerini noktalayan ve Twitch üzerinden yayınlarına başlayan Kaan “Elwind” Atıcı, bir yayını esnasında 2018’deki sözleşmesinden bahsetti. Son dönemde bu konuda oldukça net cevapların verildiği “esporcular ne kadar kazanıyor?” sorusu bir kez daha cevaplandı.

2018 yılı için yaptığı sözleşmede 170 bin TL’nin altına imza attığını açıklayan Elwind, yıl içinde başka turnuvalara da dahil olmaları nedeniyle bu paranın biraz daha fazlasını aldığını açıkladı. Espor konusunda oldukça samimi ve net yorumlar yapan Elwind, bu netliğiyle takipçilerini bir kez daha şaşırttı.

Bir dönem 40 TL alıyorlardı

League of Legends her zaman günümüzdeki gibi oyuncuların geçimlerini sağlayabilecekleri paraları oyuncuları sunamıyordu. Revanche röportajında da bir kez daha görüldüğü üzere, bir dönem profesyonel isimler kazandıkları maç başına 40 TL kazanıyorlardı.

Yayının devamında bu konuya değinen Elwind, kariyerinin sonlarına doğru bu miktarlara çıktığını; daha öncesinde yıllık 15 bin TL’ye de oynadığını belirtti.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor