Connect with us

Güncel

Elwind ve Levo arasındaki tartışmada ikinci perde!

Ünlü yayıncılar Elwind ve Levo arasındaki kavgada ikinci perde!

Ünlü yayıncı Elwind, geçtiğimiz gün kendisine Twitter üzerinden tepki gösteren Levo’ya karşı uzun bir tweetlonger yayınladı.

Daha önce Elwind, yayınında Levo hakkında “insanları tehdit eden ve kız arkadaşını döven” sözlerini sarf etmişti. Levo ise Twitter’dan şu tepkiyi koymuştu:

Levo’nun tepkisine karşın ise Elwind bir tweetlonger yayınladı. Levo ile geçmişteki ilişkisini de anlatan Elwind’in sözleri şu şekilde:

” Dün yayında dramaya kaosa alışık olmadığım için tam anlatamadım ama içimdekileri sakin kafa ile yazıya dökmek istedim. Levo ile hiçbir sorunum yoktu. 2015 TBF kazandıktan sonra İzmir’e dönerken uçakta tanıştım, yanıma geldi oturdu ve sohbet ettik. Yayıncı olduğunu bilmiyodum bile AllahDiyenRiven’di o zamanlar… Sonra facebook’ta arkadaşlık vs. derken tanışmamızdan çok kısa bir süre geçmesine rağmen beni her gün yayınıma gel Riven vs Riven atalım tarzında darlardı, yayınına çağırıp dururdu. Esporcuydum o dönem yayın açardım uzun uzun yine izlenme sayım aynıydı. Facebook’tan bana ekmeğimden ediyosun beni, kapat artık yayınları, çok uzun yapıyosun vs. tarzı mesajlar yazardı,”Esporcu beyler bu zaten para kazanıyor abone olmayın donate atmayın” yapardı. Ben yayındayken yayın başlığını küçük düşürücü başlıklarla değiştirip trollediği için kanaldan modluğunu alıp banlamıştım o dönemlerde.

2018 de uzun süre sonra yayıncı olarak ilk yayınımı açtım, bu süreçte kendisi AllahDiyenRiven’den Levo olmuştu ama chatte hala banlıydı tabii. Levo Şükrü’ye yazmış banımı açsın diye, Şükrü de yanımdaydı sordu neden banlı olduğunu bende o sırada canlı yayında bi kısmını anlattım ve bu yüzden delirdi. Ertesi gün ve bir hafta boyunca yayınında bana vitaminsiz, karaktersiz, ergen vs. boş boş saydırdı durdu. Sonra kendisi ile konuştuk ve sorunu çözdük. Özel bi konuşmanın bir kısmını anlatmıştım ve benim hatamdı. Daha sonra aramız iyi gibi gitti bir sorun yoktu arkadaş olarak görürdüm, bazen Stansfield ile sürekli duo girmeme sinirlenirdi ve laf atardı çünkü Stansfield ben yayınlara tekrar başlamadan önce Levo ile oynardı ve ben Stansfield ile oynayınca oyunlar daha eğlenceli olduğu için izleyici sayımız doğal olarak artıyordu.

Kendisi şuan izleyici sayısına önem göstermediğini kaygısı olmadığını söylese de Twitch’te yayın yaptığı dönemler izleyici sayısına önem gösterirdi. Bunun dışında bir sorunumuz yoktu. Sadece tek bir yanlışı vardı o da Eylül’ün Twitchkesitleri klibini izlerken durdurup chate ya**k spamlanırken tam ağzına gelecek şekilde izlemesiydi, bu olayı rahatsız olduğumuz için büyümesin diye sosyal medyaya taşımadık ki bunun için sonrasında kendisi özür diledi.

TFT çıktıktan sonra düğününe çağırdı bizi gittik yine bir sorunum yoktu, TFT ilk çıktığında bende oynardım daha sonra Riot turnuvası + Rivals oldu ben hiçbirine çağırılmadım ve bıraktım, Levo tehdit yüzünden Twitch’ten ban yedi, yanında olmak için mesaj attım. Twitch’e ban süresi için sinirlendi ve Facebook ile anlaştı biz dahil olmak üzere çoğu yayıncıya Twitch’i bırakın Facebook geçin diye ikna etmek için uğraştı, Facebook iyi para veriyordu o dönemler, Levo ballandıra ballandıra anlatıyordu ve bize yardım ediyormuş gibi geliyordu ama amacı bütün League of Legends kitlesini Facebook’a geçirmek ve orada bir izleyici sirkülasyonu oluşturmaktı.

Ben Levo’ya sponsordan kaç para aldığımı o zaman söylemiştim, bize Facebook teklifi ayarladığı ve Twitch’i bıraktırmaya çalıştığı dönemler. Facebook’a geçmedim ve Twitch ile devam ettim Stansfield ve Rogu geçti ama 3 ay sonra sözleşmeleri fesh oldu. Dumble olayında bizimle hiç konuşmadan özel konuşmalarımızın paylaşıldığı bir olayı tek taraftan dinleyerek hakkımızda yine karaktersiz vs. gibi boş söylemlerde bulundu ve olayı tam bilmeden bizi linçletti. Ben Dumble’dan 3 yıl önce özür dilemiştim.

Ayrıca dün yayında chatte çok fazla sponsorluklarını engellemişsin tarzında yazılar gördüm, hayır öyle olmadı. Ortak bir sponsorumuz vardı, olaydan sonra onunla aynı sponsoru bile paylaşmak istemediğim için kendim yazıp sponsorluğumu bitirmek istedim, onun lanse ettiği gibi onun sponsorluğuna zarar verecek bişey değildi aynı ortamda bulunmak istemedim.
Yıllardır tanıyıp düğününe çağırdığı insanları fırsatını bulduğunda sırf rakip gördüğü için zarar vermeye çalışan, kadına tokat atan, insanların kellesine 10 bin tl ödül koyan, Allah’a küfreden, canlı yayında insanları tehdit eden ve medeni durumunun arkasına sığınan biri tarafından hakkımda böyle söylemlerde bulunulmasına sinirliydim. Hayattaki tek başarımın League of Legends oynamak olduğunu söyleyen adamın 5 yıldır yayında League of Legends’ta sadece Riven oynaması sayesinde Levo olması ve şuan ki konumunda bulunması da çok komik.

O kadar olaydan sonra hala kadına karşı şiddet içerikli örneklerle cevap veren, Eylül ile kavga etsem Eylül’ün beni döveceğini söyleyen bir insan hakkında bu kadar uzun yazı yazdığım için özür dilerim, evet dövemem, aklımın ucundan bile geçmez <3″


İlginizi çekebilir:

Elwind’den Levo’ya ağır laflar!

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel