Connect with us

Espor

Emre “Sterben” Demirci ile Futbolist arasındaki gerilim büyüyor

Emre “Sterben” Demirci’nin Futbolist’ten ayrılışı konuşulmaya devam ediliyor.

Emre "Sterben" Demirci ile Futbolist arasındaki gerilim büyüyor

6 Ocak Perşembe gününün akşam saatlerinde yapılan duyurular ile birlikte Futbolist, VALORANT takımının üyelerinden biri olan Emre “sterben” Demirci’nin kendileri ile olan sözleşmesini tek taraflı olarak feshederek kulüpten ayrıldığını duyurmuştu. Aynı gün Demirci yaptığı açıklamasında haklarından vazgeçerek sözleşmeyi sona erdirdiğini ve 7 Ocak Cuma günü tarafların avukatlarının bir araya gelip bir protokol üzerinde çalışacağını açıklamıştı.

8 Aralık Cumartesi gününün akşam saatlerinde ise taraflardan ortadaki gerilimi artıran iki farklı açıklama geldi. İlk açıklama takımın sosyal medya hesapları üzerinden gerçekleştirildi.

Takımın açıklamasında Emre “sterben” Demirci’nin sözleşmesini haksız olarak feshettiği dile getirilirken, tarafların yaptığı görüşmelerde de herhangi bir uzlaşmaya varılamadığı belirtildi. “Transfer kural ve teamüllerine uygun olmadığını düşündüğümüz tasarruflar ile ilgili konunun takipçisi olduğumuzu bildirir tüm haklarımızı saklı tutarız.” sözleri ile devam eden açıklamanın sonunda Sterben’e kulübe kazandırdığı başarılar ve gösterdiği mücadele için teşekkür edildi.

Emre “sterben” Demirci’den detaylı açıklama

TwitLonger üzerinden yaptığı açıklamada Emre “sterben” Demirci, 1 Ocak 2022 tarihinde bitecek olan sözleşmesini sözlü olarak yenilemek istemediğini dile getirdiğini söylerken şöyle devam etti:

“Futbolist kulübü, kendilerini ailem olarak görüyor olmamı ve bu nedenle o aşamada bir avukata danışmaya dahi gerek duymayacak kadar kendilerine güveniyor olmamı kullanarak iyi niyetimi suistimal etmiş, sözleşmemde bulunan otomatik yenileme maddesini aktif etmek için kasti olarak beni türlü söz ve samimi davranışlarla oyalamış, bir aylık yazılı bildirim süresini kaçırmamı sağlamıştır. Sözleşmemi haksız olarak hile ile uzattıkları için sözleşmemi tek taraflı feshetmiş bulunmaktayım.”

Sorunsuz bir ayrılık için takımına sözleşmede belirtilen cezai şart tutarını ödemeye razı olduğunu belirttiğini söyleyen Demirci, “Bu teklifime karşı benden hiçbir haklı dayanağı olmayan fahiş rakamlar talep ettiler. Yine de, sulh ile problemi çözmek adına avukatım ile şirketin avukatı belirli bir meblağ karşılığında mutabık kaldılar. Ne var ki, Futbolist, VCT elemesinin kayıtlarının kapanmasına 1 gün kala avukatımı arayarak anlaşmadan vazgeçtiklerini belirtip anlaşılan tutarın yaklaşık iki katı tutarında bir talepte bulunmuş ve asıl dertlerinin sözleşmesel ihtilafın çözülmesi değil benim kariyerimi noktalamak olduğunu ispat etmiştir.” şeklinde konuştu.

Müzakerelerin Futbolist’in kötü niyetli tutumu nedeniyle sona erdiğini dile getiren 22 yaşındaki oyuncu, açıklamasını şöyle sonlandırdı:

“Bonservisi elinde bir oyuncu olarak kariyerimi düşünmek suretiyle doğal olarak bazı kulüpler ile görüşmeler yaptım. Bu süreçte daha önceden takımıma benim için gelen tekliflerin bana iletilmediğini öğrendim. Bu noktadan sonra, takvimin darlığı nedeniyle hakettiğim sözleşmeyi alamamam muhtemeldir. Böyle bir ihtimal gerçekleşirse uğrayacağım doğrudan ve dolaylı her türlü zarardan ötürü tazminat hakkımı saklı tuttuğumu belirtir, yargısal ihtilaf nedeniyle şu aşamada daha fazla açıklama yapmayacağımı özellikle belirtmek isterim. Avukatım konuyu dikkatle takip etmektedir.

https://twitter.com/FutbolistCo/status/1479904499410116614

Futbolist: “Bonservis ödemeden başka bir kulüp tarafından desteklendiği anlaşılmıştır”

Emre “sterben” Demirci tarafından detaylı bir açıklama yapılmasının ardından birkaç saat sonra Futbolist takımı da olayları kendi açısından anlatan bir açıklama yayınladı. Kulüp ile oyuncu arasındaki sürecin detaylarını paylaşmanın doğru olmadığını düşündüklerini belirten takım, şöyle devam etti:

“Oyuncumuz Emre Demirci ile yapılan 25 Ekim 2021 tarihli toplantıda 2022 sezonu için sözlü olarak birlikte devam etme kararı alınmış. 3 Aralık 2021 tarihli ofiste yapılan birebir toplantıda 2022 senesi için maaş dahil tüm konular görüşülmüş olup yeni sezon için planlama yapılmıştır. Oyuncumuz 7 Aralık 2021 gecesi daha önce yapılan tüm görüşmelerin aksine fikir değiştirerek ayrılmak istediğini dile getirmiştir. Oyuncumuzun geleceği ve kariyer planlaması için kendisine transfer teklifi yapan takımlarla görüşme izni verilmiştir. Oyuncumuz kendisiyle ilgilenen takımlar ile görüşmelere kendi uygunluğuna göre verdiği tarih ve saatte söz vermiş olmasına rağmen katılmamıştır ve kendisiyle ilgilenen diğer birçok kulüp ile görüşmek dahi istememiştir. Sonrasında ise 31 Aralık 2021 tarihinde sözleşmesini hukuka aykırı olarak tek taraflı feshetmiştir.”

Sterben’in sözleşmedeki maddeleri geçersiz saydığı söylenen açıklamada süreç, “Sözleşmedeki maddeleri geçersiz sayarak bu yola başvuran oyuncumuz karşısında iyi niyet göstererek normaldeki fesih bedelinin yarısını talep etmemizin ardından müzakereler esnasında yapılan görüşmelerde farklı takımların da devrede olduğunun ve bunun özellikle saklandığının anlaşılması üzerine güven kaybı yaşanmıştır. Böylece bu feshin amacının tamamen bonservis ödemeden başka bir kulüp tarafından desteklendiği açıkça anlaşılmıştır. Ailemizin bir ferdi gördüğümüz oyuncumuza sözleşmesi devam ettiği müddetçe her türlü maddi ve manevi yardımlar yapmış olup kendi ricasıyla toplamda 12 aylık avans ve ön ödemeler dahi gerçekleştirilmiştir. Henüz daha bu borcunu ödememiş bir oyuncunun fesih tazminatıyla ilgili yorum yapmasını kamuoyu vicdanını bırakır, daha fazla gereksiz gündem olmaması için bu konuyla alakalı başka bir açıklama yapmayacağımızı bildiririz.” sözleri ile özetlenirken, takımın konu ile alakalı başka bir açıklama yapmayacağı belirtildi.


İlginizi Çekebilir:

Digital Athletics eski Sangal Esports CS:GO oyuncularını VALORANT kadrosuna kattı

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor