Connect with us

Espor

Ferit “wtcN” Karakaya: “Burnum çok pis kokular alıyor”

Futbolist ve Sterben tarafından yapılan açıklamaların ardından BBL Esports’un iki kurucu ortağından da açıklamalar geldi.

Ferit "wtcN" Karakaya: "Burnum çok pis kokular alıyor"

6 Aralık Perşembe günü yapılan duyurular ile birlikte Futbolist, VALORANT takımının üyelerinden biri olan Emre “sterben” Demirci’nin kendileri ile olan sözleşmesini tek taraflı olarak feshederek kulüpten ayrıldığını duyurmuş, ardından 8 Aralık Cumartesi gününün akşam saatlerinde iki tarafın yayınladığı açıklamalar ile birlikte gerilim artmıştı. Konu ile alakalı bir açıklama da BBL Esports Kurucu Ortaklarından Ferit “wtcN” Karakaya ve Okan İlker Demirel’den geldi.

Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada Okan İlker Demirel, yaşanan bu olayın önemsiz ve sıradan bir drama olmadığını dile getirirken, her iki taraf ile de telefonla görüştüğünü, kulübün yazdıkları konular ile ilgili elinde sözleşme hariç yazılı ve resmi ispatlar olduğunu söylerken, takımın kendisine söylediklerini “Oyuncu ile bir alıp veremediklerinin olmadığını, sevdiklerini söylüyorlar. Kulüpten transferine onay vermelerine rağmen haksız fesih olayına anlam veremiyorlar.” sözleri ile aktardı.

Açıklamasının devamında “Poaching oyuncudan oyuncuya sonra da kulüp sahibine kadar geliyor orada kulüp kendini ve yatırımını korumaya alıyor. Kapatırken de üzerine basarak tekrar söylüyor derdim oyuncu ile değil, onu yanlış yönlendiren kişilerle diyor.” sözlerine yer veren Demirel, açıklamasını şöyle sonlandırdı:

“Oyuncu tarafında konu biraz daha duygusal, konuştuğunu söylediği şeyler diğer tarafta yazılıyken, onda sözlü. Kulüp bu süreç kapansın uzamasın güzel konular değil, hukuk ilerlesin diyor. Oyuncu sosyal medya savaşı var şu an geri adım yok diyor. @FutbolistCo haklı olduğuna dair beni ikna etti. Özetlemek gerekirse @borakocyigit güzel söylemiş. ‘Takım sahibi arkadaşlar ve menajerler: Sözleşmesi olan oyuncuyu elbette alabilirsiniz. Buy out’unu ödeyerek!’ Daha önce “Poaching”e müsade edildi mi bilmiyorum ama bu sefer edilmeyecek ya da edilen yerde @BBL_esports olmayacak.”

Ferit “wtcN” Karakaya: “Umarım düşündüğüm kadar değilsinizdir”

Okan İlker Demirel tarafından yapılan açıklamanın ardından takımın bir diğer ortağı Ferit “wtcN” Karakaya da olay hakkındaki kendi düşüncelerini paylaştı. Yaptığı paylaşıma Poaching kavramını “Kulüp arkasından oyuncuyu ayarlama. Kaçak avcılık yani” şeklinde açıklayarak başlayan Karakaya, “Burnum çok pis kokular alıyor. Umarım düşündüğüm kadar değilsinizdir. Şu an sadece olayları izliyorum.” dedi.


İlginizi Çekebilir:

Emre “Sterben” Demirci ile Futbolist arasındaki gerilim büyüyor

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor