Connect with us

Counter-Strike Global Offensive

ESIC eski Heroic CS:GO koçu HUNDEN’ı 2 yıl profesyonel arenadan uzaklaştırdı!

ESIC eski Heroic CS:GO koçu HUNDEN’ı 2 yıl profesyonel arenadan uzaklaştırdı!

HUNDEN cs go team coach

ESIC, Espor Dürüstlük Komisyonu, eski Heroic CS:GO takım koçu HUNDEN’ı 2 yıl profesyonel arenadan uzaklaştırma kararı aldı.

Temmuz ayında gerçekleşen IEM Cologne turnuvasında HUNDEN’in Heroic’in stratejisi hakkında gizli bir şekilde tutulan klasörleri karşı takımlarla paylaştığı iddia edilmişti. Bu iddiadan sonra ESIC bu konun arkasına düştü.

ESIC’nin soruşturması, Google Drive erişim kayıtlarının incelenmesi ile başladı. Heroic ve karşı takımın yönetimiyle yapılan görüşmelerin ve bir bilişim uzmanı tarafından hazırlanan raporun incelenmesi ile de tamamlandı. HUDEN’in dosyaları yolladığı takımın ismi bilinmiyor ancak çoğu espor takipçisi bu takımın Astralis olduğunu düşünüyor.

Geçen sonbaharda koçların kameralarını harita üzerinde istedikleri yere yerleştirmelerine izin veren bir hata vardı. Profesyonel arenada bu bug’u kullanarak takımına yarar sağlayan 37 takım koçu banlanmıştı. HUNDEN bu koçların arasında yer alıyordu ve tecrübeli koç bir yıldan az bir süre içinde ikinci uzaklaştırmasını da böylelikle almış oldu.

Bu uzaklaştırma tecrübeli koçun ESL, DreamHack ve BLAST gibi büyük turnuva organizasyonlarının hiçbirine katılamayacağı anlamına geliyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Counter-Strike Global Offensive