Connect with us

Espor

Eski Schalke 04 Esports oyuncusu hayatını kaybetti

Schalke 04’ün League Of Legends akademi takımından Yoppa hayatını kaybetti.

Eski Schalke 04 Esports oyuncusu hayatını kaybetti

24 Kasım Çarşamba gününün son saatlerinde Almanya merkezli espor takımı Schalke 04 Esports taraftarlarını ve espor dünyasını üzecek bir duyuru yaptı. Yapılan açıklamada belirtilene göre takımın eski oyuncularından Pavle “Yoppa” Kostić, 23 Kasım Salı günü hayatını kaybetti.

Schalke 04’ün League Of Legends akademi takımı olan FC Schalke 04 Evolution forması giyen 23 yaşındaki üst koridor oyuncusu, çeşitli kaynaklar tarafından belirtilene göre Covid-19 hastalığına yenik düşerek hayatını kaybetti.

16 Kasım günü takımından ayrılan oyuncu hakkında Schalke 04 tarafından yapılan açıklamada şok içerisinde ve nutku tutulmuş oldukları belirtilirken, “FC Schalke 04 Esports, Pavle “Yoppa” Kostić için yas tutuyor. Ailesine, sevenlerine ve sevenlerine başsağlığı dileriz. Onun hatırasını her zaman yaşatacağız.” sözleri kullanıldı.

Oyuncunun vefat haberinin duyulmasının ardından ise FC Schalke 04 Evolution takımının bir dönem koçluğunu yapan Mert Tanrıverdi, Twitter hesabı üzerinden “Huzur içinde yat yoppa… Gerçekten üzücü… onun harika bir oyuncu ve insan olduğunu görmek…” mesajı ile eski takım arkadaşını andı.


İlginizi Çekebilir:

Team Liquid Bjergsen ile resmi olarak anlaştı!

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor