Connect with us

Counter-Strike Global Offensive

ESL Pro League başladı! İki Türk karşı karşıya!

ESL Pro League’de XANTARES ve woxic karşı karşıya!

İngiltere’nin Londra şehrinde düzenlenen ESL Pro League Season 10 Europe dün itibariyle başladı. Önceki sezonlarından farklı olarak bu sezonunda “online” aşaması olmayan ve tüm maçların Londra’da gerçekleşeceği ligin Avrupa ayağı, İki Türk’ün karşı karşıya geldiği mousesports ve BIG maçı ile başladı.

Özgür “woxic” Eker’li mousesports ile Can “XANTARES” Dörtkardeş’in rakip olduğu A grubunun açılış karşılaşması, BIG’in seçimi olan Train haritası ile start verdi. Rakibin seçtiği haritada galip gelen taraf 16-13 ile mousesports oldu. Finn “karrigan” Andersen’ ve ekibinin seçtiği harita Dust2’de ise işler mousesports için yolunda gitmedi ve bu kez seçtiği haritada mağlup olan taraf woxic ve ekibi oldu. T tarafında başladığı haritada ilk yarıyı 12-3’lük üstünlükle kapatan BIG, 16-7 ile seride durumu 1-1’e getirdi.

Serinin son haritası ise Inferno oldu. Türk temsilcilerimizin ikisinin de etkin olmadığı son haritada 16-12‘lik skorla galip gelen taraf mousesports olurken, Robin “ropz” Kool ise 23-13‘lük istatistiği ile haritaya damga vurdu. A grubunda ilk karşılaşmasını kazanan mousesports, 3 puanı hanesine yazdırdı.

Espor yazarı, boş zamanlarında bilgisayar mühendisi, ara sıra kaleci, bazen de CS:GO takım koçu, iyi bir Beşiktaşlı..

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

400x400

KAÇIRMAYIN

Counter-Strike Global Offensive