Connect with us

Counter-Strike Global Offensive

ESL Pro League’de grup aşaması tamamlandı! XANTARES’li BIG, gruplardan sağ çıktı!

XANTARES'li BIG'e ESL One Cologne'de şok! Açılış maçında ilginç mağlubiyet!

ESL Pro League, Avrupa ayağının 12. sezonu ile Eylül ayının başında izleyenler ile buluşmuştu. Bu sezon pandemi nedeniyle online aşamada düzenlenen turnuvada 16 takım, 450 Bin Dolar ödül havuzu çerçevesinde mücadelesini sürdürmeye başlamıştı.

XANTARES’li BIG gruptan çıkmayı bildi!

Temsilcimiz Can “XANTARES” Dörtkardeş’li BIG, ESL Pro League’de A grubunda bulunuyordu. Aleksandr “s1mple” Kostyliev’li Natus Vincere ile aynı grupta bulunan Alman ekibi, grup aşamasındaki iki mağlubiyetinden birini CIS devi karşısında aldı. Diğer mağlubiyetini de oldukça yükselişte olan Heroic ekibi karşısında alan BIG, çıktığı 7 karşılaşmada 5 galibiyet aldı ve A grubunu ikinci sırada tamamladı.

Grubun lideri ise NAVI oldu. NAVI ise tek mağlubiyetini, A grubunu üçüncü sırada bitiren Finlandiya ekibi ENCE karşısında aldı. ENCE’nin arkasında dördüncü sırada bulunan Heroic ile birlikte A grubundan sağ çıkmayı başaran takımlar BIG, NAVI, Heroic ve ENCE oldu.

B grubunda ise oldukça ilginç sonuçlar vardı. Grubun favorilerinden olan Vitality ve FaZe Clan, ilk dört sıraya dahi giremedi ve ESL Pro League’e veda etti. Buradan sağ çıkmayı başaran takımlar ise Astralis, Complexity, Spirit ve mousesports oldu.

 

Playoff eşleşmeleri belli oldu!

Playoff bölümünde yer alan eşleşmeler şu şekilde:

  • mousesports-NAVI (29 Eylül Saat 15:00)
  • Complexity-ENCE (29 Eylül Saat 18:30)
  • BIG-Spirit (29 Eylül Saat 22:00)
  • Astralis-Heroic (30 Eylül Saat 18:30)

 

Elinden kalem düşmeyen...

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Counter-Strike Global Offensive