Connect with us

Counter-Strike Global Offensive

ESL Türkiye şike iddiaları hakkında aldığı kararı açıkladı

Team Spartan ve Şahangiller Espor takımlarının savunmasını alan ESL, kararını açıkladı.

ESL Türkiye şike iddiaları hakkında aldığı kararı açıkladı

Geçtiğimiz günlerde INTEL ESL Türkiye CS:GO Şampiyonası bünyesinde yer alan 5 takım ortak bir açıklama yayınlayarak Team Spartan ile Şahangiller Espor’un şike yaptığı iddialarını gündeme getirip, organizatör şirketten açıklama beklemişti.

29 Nisan Perşembe gününün akşam saatlerinde ise ESL Türkiye açıklama yapıp incelemenin devam ettiğini dile getirmişti. 30 Nisan gününün öğleden sonra saatlerinde ise şirket aldığı kararı hem sosyal medya hesapları hem de web sayfası üzerinden paylaştı.

Yapılan açıklamada iki takımın da savunmaları ve oyun geçmişlerinin yerel lig yönetimi ve global NC ekibi tarafından incelendiği belirtildi. İfadeler ve kanıtların incelenmesinin ardından Team Spartan ekibinin motivasyon düşüklüğü ve lige devam etmeme isteği nedeniyle moral ve performans kaybı yaşamalarının oldukça kuvvetli bir ihtimal olduğu dile getirildi ve aksi bir karar alınmasına yönelik yeterli kanıtın bulunmadığı söylendi.

ESL Türkiye: “Takımların sportmenlik dışı her türlü davranıştan kaçınmalarını rica ediyoruz.”

Yapılan resmi açıklamanın devamında ise Türkiye’de ve dünyada esporun gelişmesi açısından oyuncuların ve takımların “her durumda sportmenlik dışı her türlü davranıştan kaçınmaları” söylendi.

Alınan karara tepki gecikmedi

ESL Türkiye tarafından şike olmadığına dair kararın sosyal medya üzerinden de açıklanmasının ardından hem espor severlerden hem de espor takımlarının bünyesinde yer alan isimlerden bu karara tepki geldi.

fastPay Wildcats VALORANT takımının Menajeri Hakan Demirel karar hakkında “Cs go nun tr deki sonu…” açıklamasını yaparken, Çamlıca Espor takımının sahibi İbrahim Yörük ise “Demek motivasyon düşüklüğü olmuş şikenin adı, iyiymiş” dedi.

Ortak bildiriye imza atan takımlardan XFlow Esports’un Genel Menajeri Emir Y. Yılmaz ise diğer isimlerden daha sert bir açıklamada bulundu. Yılmaz açıklamasında “TR CS adına hala karakteri ile bazı şeyler başarmak isteyen insanlara yazık. Bundan sonra sırf “geldiğim yer” diye CS ye olan sevgimide kenara bıraktım. Şahangiller tarafında bulunan tüm zavallı ezikler acıyorum size.” sözlerini kullandı.


İlginizi Çekebilir:

Şahangiller Espor INTEL ESL Türkiye CS:GO Şampiyonasındaki şike iddialarına cevap verdi!

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Counter-Strike Global Offensive