Connect with us

Counter-Strike Global Offensive

FACEIT Major 2018 tamamlandı, şampiyon Astralis!

#FACEITMajor tamamlandı, şampiyon Astralis!

FACEIT Major 2018‘de dünya devleri karşı karşıya geldi. Astralis üç harita üzerinden gerçekleşen organizasyon finalinde Natus Vincere’a karşı harita kaybetmeden 2-0 ile kupayı kaldırmayı başaran taraf oldu. Astralis için seyir zevki yüksek geçen iki maçı da Danimarkalı ekip kolayca kazanmayı başardı.

Her şey Astralis ekibinin ilk maçta Nuke haritasını seçmesi ile başladı. Skor tabelasında neredeyse herkesin eşit oranda frag katkısı yaptığı görünürken, yenilen ekip Natus Vincere’da skor tablosunda öne çıkmayı başaran kimse olmadı.

Denis “electronic” Sharipov’un 1v3 kazandığı round NaVi ekibini heyecanlandırırken, device’ın kullandığı AWP alkışı hak etti. İlk haritayı 16-6 gibi ezici bir skorla kazanan Astralis ikinci maça içi rahat bir şekilde çıktı.

İkinci harita ise Overpass oldu, skor tablosuna bakınca yine hiçbir oyuncunun arasında dağlar kadar gibi bir fark gözükmedi ama yine büyük üstünlükle haritayı kazanan ekip 16-9 ile Astralis oldu. İkinci maç için flamie arkadaşlarından daha iyi gibi göründü fakat hiçbir şey kazanmaları için yeterli olmadı.

Lukas “gla1ve”Rossander’in bu turnuvayı kazanmalarında payı çok yüksek gibi gözüküyor, takımı iyi yönlendirdi ve etkili taktikler ile Natus Vincere ekibini rahatça geçip turnuvayı kazanan taraf oldu ayrıca hem oyun içi liderliği yapıp ve skor tablosuna bu kadar etki eden nadir oyunculardan biri gla1ve.

Tecrübeli oyun içi lideri , Danylo “Zeus” Teslenko ve takım arkadaşları üzgün durumda, finale kadar çok iyi geldiler fakat sağlam kaya olan Astralis’e takıldılar, anti taktik üretmekte zorlanan Zeus ve ünlü yetenek s1mple ne yaparlarsa yapsınlar üç haritadan 2-0 mağlup ayrıldılar.

Yakında BLAST PRO Series 2018 için İstanbul’a gelecek olan Astralis’i tebrik ediyoruz. Bakarsınız yakında Playerbros’un YouTube kanalında da bununla ilgili bir içerik olur. 🙂 Bizi takip etmeye devam edin!

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Counter-Strike Global Offensive