Connect with us

LoL

Faker’ın henüz galibiyet almadığı 4 yer

Dünyanın en iyisi olarak gösterilen Faker’ın da henüz galibiyet elde edemediği yerler var.

faker asya oyunları hakkında röportaj verdi

Faker, League of Legends oynamış neredeyse herkes tarafından bilinen dünyaca ünlü bir oyuncu. Herkes onu orta koridorda sergilediği mükemmel, bir o kadar da takibi zor hareketleri ile biliyor. Peki bu kadar ünlü ve yetenekli bir oyuncunun kazanamadığı bir turnuva olabilir mi? Dot Esports’ta paylaşılan bir yazıya göre, oluyormuş. Bazı turnuvalarda ve etkinliklerde henüz galibiyet elde edememiş Faker’ın neleri başaramadığı gelin birer birer görelim:

Faker’ın henüz kazanmadığı 5 etkinlik

1- All-Star 1’e 1 turnuvalarında

All-Star etkinliği profesyonellikten çok eğlenceli üzerine kurulu bir etkinlik olsa da, bu iş bazen oyuncuların eğlenceden çok maçı kazanma amaçlı minyon kasmasına gidebiliyor. Faker da böyle bir hata yapma gereği duyduğundan, son All-Star 1 vs 1 turnuvasında Pabu’ya karşı kaybetti.

2- Başka bir takımda

SKT ile bilinen Faker’ı takımından ayrı düşünmek olmaz. Faker denilince SKT’nin akla geldiğine bakarsak, ünlü oyuncunun hiçbir zaman yeni bir takıma en baştan emek verdiğini görmemişizdir.

Farklı bir oyuncu üzerinden düşünürsek: SKT Faker, Yiliang “Doublelift” Peng’in TSM’den çıkarılmasından ardından Team Liquid’e girmesi ve LCS’de büyük başarılara imza atması gibi bir başarıya henüz imza atmadı. Peki bunu başarabilecek potansiyeli var mı? Eğer SK Telecom T1 zekiyse buna izin bile vermez.

İlginizi çekebilir: 8.24b Yaması ile nişancılar eski güçlerine kavuşuyor

3- Başka bir bölgede

SK Telecom T1’den ayrılmadığı için aynı şekilde başka bir bölgede oynamadığı için, ünlü oyuncu henüz farklı bir bölgede de bir başarı elde edebilmiş değil. Farklı bir ligte ünlü bir orta koridor oyuncusu ile sürekli olarak derbi gibi izleyebileceğimiz maçlar çok güzel olurdu fakat Çinli bir takımdan büyük paralar alacağına dair ileri atılan spekülasyon boşa çıktığı için bu henüz pek de mümkün olmadı. Invictus Gaming oyuncusu Song “Rookie” Eui-jin ile bölge içi üstünlüklerini sergileyebilecekleri maçlar insana keşke dedirtiyor.

4- Başka bir pozisyonda

Faker’ın pozisyon değiştirmesi mümkün olabilir mi? Orta koridorda harikalar yaratan bir oyuncu olarak muhtemelen bunu kendisi de istemez. Buna rağmen rakibi Kang “Ambition” Chan-yong bunu yapmıştı. Faker’ın zamanında başarılı bir orta koridor oyuncusu ve en eski rakiplerinden biri olan Kang “Ambition” Chan-yong’ı orta koridorda tam da Ambition’ın Kha’Zix ile 6. seviyede yetenek güçlendirmesini kullandığı anda kesmesi Faker’in profesyonel arenada elde ettiği ilk katletme idi. Ambition sonrasında ormancı konumuna geçtiğinden bir daha asla orta koridorda intikam alma şansını elde edemedi fakat Samsung Galaxy ile ormancı olarak çıktığı yolda dünya şampiyonası elde etti.

1 Yorum

1 Comment

    Leave a Reply

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


    LoL