Connect with us

Espor

FIFA eMilli Takım, FIFAe Nations Cup 2023’ü 9-16. sırada bitirdi

FIFA eMilli Takım, FIFAe Nations Cup 2023'ü 9-16. sırada bitirdi

Geçtiğimiz haftalarda TESFED eMilli Takım konusunda TFF’ye tepki göstermesi ile gündeme gelse de, FIFA eMilli Takım yurt dışında gerçekleştirilen turnuvalarda mücadele etmeye devam ediyor. Temsilcilerimiz son olarak FIFAe Nations Cup 2023’de boy gösterdi.

11 – 14 Temmuz 2023 tarihleri arasında Suudi Arabistan’da çevrimdışı olarak düzenlenen ve 1 milyon dolar büyüklüğünde bir ödül havuzu bulunan FIFAe Nations Cup 2023 turnuvasında toplamda 24 ülkeden 24 takım katılım sağladı.

FIFA 23’te gerçekleştirilen mücadelelerde Türkiye FIFA eMilli Takım, grup aşamasını 18 puan ile ikinci sırada bitirerek son 16 takım arasında yer almaya hak kazandı.

13 Temmuz Perşembe günü gerçekleştirilen son 16 karşılaşmalarında ise temsilcilerimizin rakibi ev sahibi Suudi Arabistan oldu. Oynanan iki karşılaşmada toplamda 2-1’lük bir skor ile mağlup olan eMilli Takım, turnuvaya veda etti.

FIFA eMilli Takım, FIFAe Nations Cup 2023'ü 9-16. sırada bitirdi

Türkiye FIFA eMilli Takım, FIFAe Nations Cup 2023’ü 9-16. sırada bitirdi

Temsilcilerimiz Suudi Arabistan’a mağlup olmasının ardından turnuvayı 9 -16. sırada tamamlamış oldu. Bu sıralama ile eve 20 bin dolarlık para ödülü ile dönen ekipten açıklamalar geldi.

3 kişilik takımda yer alan Kaan “KTzn_91” Tüzün mağlubiyetin ardından “Takım olarak elimizden gelenin fazlasını yaptık buna inanıyorum fakat bugün olmadı gerçekten üzgünüm. Destekleriniz için teşekkür ederim seneye görüşmek üzere.” diye konuştu.

Takımın bir diğer üyesi Berk “Berkije” Turan “Şans yanımızda olsaydı çok daha iyisini yapabilirdik, destekleriniz için teşekkürler” derken, takım üyelerinden Emirhan “Aniva7” Erdem şöyle konuştu:

“Top 16’da Suudi Arabistan’a yenildik. Adamlarım kazanmayı hak etti ama bu oyun böyle. Bu adamların önümüzdeki sezon herhangi bir Dünya Kupası’nda kupayı alacağına inanıyorum. Bu sadece başlangıçtı. Her şey için teşekkürler kardeşlerim.”


İlginizi Çekebilir: 

CS:GO VAC oyun oturumunuzu doğrulayamadı hatası nasıl çözülür?

VALORANT iade politikası nedir? VALORANT iade etme işlemi nasıl yapılır?

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor